Český pohár: V Brně vyhrál hlavní favorit

beach soccer

V Brně proběhl o prvním prázdninovém víkendu premiérový ročník Českého poháru v plážové kopané. Turnaj se odehrál v nově otevřeném areálu U Hrocha, jenž se rozprostírá podél řeky Svratky, v městské části Jundrov. Sportoviště spadá pod baseballový oddíl Hrochů, je však pojato multifunkčně. Je teprve druhým místem ve městě, kde se dá „plážák“ hrát.

V tropických vedrech soupeřilo sedm družstev. Tento netypický počet byl způsoben neférovým jednáním osmého přihlášeného mužstva – Kalvec team. Po rozlosování turnaje dali přednost futsalovému klání v Sokolnicích, den před akcí už nebylo možné doplnit stav.

V čase 12:40 začíná reportáž z turnaje

Pohár celkově poznamenalo podcenění některých oddílů, ty nebraly oficiální soutěž zcela vážně. O to větší dík patří všem ostatním klubům, které do soutěže vložily veškeré úsilí. Další kaňka přišla v průběhu turnaje. Vysoké teploty se podepsaly na odhodlání hráčů šumperských Predators, ti po základních skupinách odmítli pro velkou únavu nastoupit do bojů o medaile. Uvolněné místo připadlo pořádajícímu týmu Bystrce.

V závěrečném zúčtování však převažují pozitiva, celé sportovní klání proběhlo v duchu fair-play a ze všech zúčastněných družstev čišela chuť zahrát si fotbal v neobvyklé formě. Velký obdiv zaslouží zkušený rozhodčí Aleš Brejník, jenž v úmorném vedru udržel vysokou kvalitu předvedeného výkonu až do samotného závěru.

K samotnému průběhu turnaje se váže několik pozoruhodných událostí. Domácí se do historie zapsali jako „remízový král“ – bohužel pro pořadatele se na písku na „plichtu“ nehraje, rozhodují penalty. Zajímavostí je, že za Bystrc kopal ve všech třech případech stejný hráč a vždy překopl. Bystrčtí se po celou dobu drželi hesla „kopeš – dokud nedáš“.

Zúčastnilo se šest týmů z Brněnska a již zmiňovaní Predátoři ze Šumperka. Znalci místních poměrů považovali za favorita sobotních bojů hochy nazývající se Gioia2Balance. Sehraný mančaft svou roli potvrdil a vybojoval si právo účasti v národním finále. Nutno podotknout, že vítězství bylo zasloužené. Šampioni si s míčem rozuměli nejlépe.

Organizátoři pokládají akci za zdařilou a těší se na další ročníky. Věříme, že v budoucnu zájem poroste a s ním ruku v ruce poroste kvalita celého klání.

Hodně chuti do života a do sportování přejí nejen všem příznivcům plážové kopané hlavní pořadatelé Miroslav Procházka a Petr Popek.

Výsledky:

Skupina A
X-Rebels – Bystrc 0:3
Mitra – FC Predators 2:3
Bystrc – FC Predators 3:4 (po PK)
Mitra – X-Rebels 4:2
FC Predators – X-Rebels 1:6
Bystrc – Mitra 1:2 (po PK)

Skupina B
Palermo – Gioia2Balance 0:10
Tee Pee – Gioia2Balance 1:2
Palermo – Tee Pee 1:4

Semifinále
Gioia2Balance – Mitra 5:1
Bystrc – Tee Pee 3:4 (po PK)

O 3. místo
Bystrc – Mitra 4:1

Finále
Gioia2Balance – Tee Pee 4:2