Příprava: Český tým zahájil výhrou, Boček dovršil 50

beach soccer

Trenér Martin Chalupa zahájil svou misi za pozvednutím české reprezentace vítězstvím nad Slovenskem 7:6. První zápas této sezony odehrál  čeští hráči na půdě soupeře, konkrétně v Senci. Do 8. vzájemného střetnutí vstoupil lépe český výběr. O brzké vedení 2:0 se postarali dva nejzkušenější hráči výběru – útočník Martin Boček a hrající trenér Martin Chalupa. Domácí tým ale dokázal srovnat krok a zápas dokonce otočil na 3:2. Gólové choutky obou týmů však nebraly konce a skóre se vyšplhalo až do stavu 6:6. Jenže ve 33. minutě přišla střela v podání Chalupy, která prostřelila vše co jí stálo v cestě a český tým se tak může radovat z úspěšného vstupu do nové sezony.

Hattrickem se blýskl zkušený útočník Martin Boček, který zaokrouhlil svůj počet gólů v národním týmu na 50. Po jeho boku se v českém týmu představili i dva úplní nováčci. Petr Vondráček (Sokol Stodůlky) a Jiří Baran (Bosnia Teplice), který v původní nominaci nahradil Martina Říhu.

Ještě ráznějším způsobem k testování nováčků přistoupil k zápasu slovenský tým, v jehož dresu se představilo opravdu nemalé množství nových jmen jako Peter Maršovský, Adam Kováč nebo Erik Korbelič. Odveta je na programu zítra od 10:30.

Slovensko – Česká republika 6:7 (1:2, 3:2, 2:3)
branky: 12. Maršovský, 14. Kováč, 16. Korbelič, 23. Maršovský, 29. Maršovský, 32. Hustý – 1. Boček, 4. Chalupa, 17. Boček, 20. Vyhnal (pen.), 26. Boček, 28. Radosta, 33. Chalupa

ŽK: 33. Radosta

Sestavy:
Slovensko: Kaňuk, Melkus, Maršovský, Orel, Kostolani, Galovič, Korbelič, Čarnogurský, Hustý, Kováč, Maglen

Česká republika: Hájek, Malina – Radosta, Chalupa, Boček, Vyhnal, Vondráček, Hašek, Baran, Tošovský