Český pohár: V Hradišti slavil tým BG1 Larosco

beach soccer

V Uherském Hradišti v rámci akce Slováckého léta, což je desetidenní hudebně-sportovní festival, se odehrál již poněkolikáté i turnaj v plážovém fotbale. Konkrétně se jednalo již o 8. ročník. I když byl o tento sport nebývalý zájem, kapacita byla stanovena na 16 týmů. Polovina týmů odehrála své kvalifikační boje na hřišti v aquaparku a druhá polovina přímo na hlavním náměstí, kde vyrostla montovaná tribuna s písečným povrchem.

V čase 10:35 začíná reportáž z turnaje v Uherském Hradišti

Vítěze poté určil systém play-off, kde všemi nástrahami nejlépe prošel obhájce prvenství BG1 Larosco a opět se tak může radovat z postupu do finále Českého poháru v Praze, kde se již loni umístil na 3. místě. K cestě za prvenstvím BG1 pomohl i Adam Hájek, člen české reprezentace. Tentokrát se však představil pro něj v nezvyklé roli. Místo postu brankáře si totiž vyzkoušel povolání útočníka. Oporou vítěze byl i Petr Faldyna, který byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.