Příbramská liga: Hbity připravily Plzeň o neporazitelnost

Křížáku se pomalu krátí čas, kdy může získat první letošní výhru, a tak se na pondělní zápasy pořádně připravil. Do hry měl připravené dvě kompletní čtyřky, ale na body to znovu nestačilo. Hbity byly efektivnější ve střelbě, a proto za úmorného vedra dovedly zápas do očekávaného, ale těžce vybojovaného vítězství.

Bombarďáci Dolní Hbity – FC Křížák 4:2 (1:1, 1:0, 2:1).
Branky: 4. Broum, 19. Valta, 29. a 31. Červenka – 1. V. Waldhauser, 30. Prostecký. Bez karet. Sled skóre: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2. Hbity: Pazderka – Roček, Humňal, Červenka, Broum, Valta. Křížák: Těhle – R. Waldhauser, V. Waldhauser, Vojtíšek, Pánek, Prostecký, Velebil, Kozelka, Beneš.

Pokud chtěly Hbity zůstat ve hře o titul, musely zvítězit. Neporažená Plzeň přijela trošku zdecimovaná zraněními po víkendovém turnaji, ale svou kůži nechtěla dát zadarmo. Byl k vidění rychlý fotbal s řadou šancí na obou stranách, což bylo dáno především poměrně laxní defenzivou obou týmů. Rozhodnutí padlo 72 vteřin před koncem, kdy prodloužení odmítl Vláďa Humňal.

​Bombarďáci Dolní Hbity – Moe´s Plzeň 5:4 (3:2, 1:2, 1:0).
Branky: 4. Valta, 7. Broum, 11. a 29. Valta, 35. Humňal – 3. Bureš, 9. Primas, 20. Sirotek, 21. Primas. Bez karet. Sled skóre: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:4, 5:4.

Hbity: Pazderka – Roček, Červenka, Valta, Humňal, Broum, Černý.
Plzeň: Šoltys – Vlk, Bureš, Primas, Pekník, Sirotek.

Plzeňští se rychle ujali tříbrankového vedení, které udržovali dvě třetiny. V závěrečné části se však Křížák rozhodl duel zdramatizovat. Jedenáct minut nedovolil Moe´s skórovat a postupně snižoval až na rozdíl dvou branek. Na víc už nezbyl čas.

​Moe´s Plzeň – FC Křížák 9:7 (4:1, 4:3, 1:3).
Branky: 3. Pekník, 4. Bureš, 7. Pekník, 12. Bureš, 17. vlastní, 19. a 22. Bureš, 24. Sirotek, 25. Šoltys – 9. Prostecký, 14. Kozelka, 15. Prostecký, 21. Vojtíšek, 28. vlastní, 33. a 35. Vojtíšek. Bez karet. Sled skóre: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3, 6:3, 6:4, 9:4, 9:7.

Křížák: Těhle – R. Waldhauser, V. Waldhauser, Vojtíšek, Pánek, Prostecký, Velebil, Kozelka, Beneš.

O titulu tak rozhodne až poslední hrací den!