Český pohár: V Příbrami obhájil titul Moe´s Plzeň

beach soccer

V Příbrami se po jednoroční přestávce uskutečnil turnaj Českého poháru v plážové kopané. Při účasti pouhých tří mužstev obhájili titul z roku 2014 hráči plzeňského Moe´s. Titul však vybojovali až v úplně posledním utkání turnaje.

„Bohužel, plážová kopaná nemá v Příbrami na růžích ustláno. O tento sport zde není zájem,“ mrzelo pořadatele Jana Hájka. Trojice týmů Ponožky v sandálech, FC Srdcaři a Moe´s Plzeň se střetly systémem každý s každým dvakrát.

Po prvních třech utkáních byli v čele tabulky bez ztráty bodu hráči Ponožek, ale v odvetách jim došly síly. Poté, co prohráli se Srdcaři, měli ještě šanci vybojovat prvenství v duelu s Plzní, ale ani v něm se jim nedařilo.

První místo a právo postupu na finálový turnaj, který se bude hrát v rámci Olympijského parku Lipno, tak získal Moe´s Plzeň.

„Viděli jsme zajímavý turnaj, ačkoliv v něm byly jen tři týmy. V žádném utkání nebyl dopředu jistý vítěz. Děkuji všem zúčastněným, že si přišli zahrát a vítězům přeji hodně štěstí, pokud se zúčastní finálového turnaje,“ dodal Hájek s tím, že Plzeňští ještě svůj postup nepotvrdili.

Zajímavostí je, že nejlepšími střelci turnaje se stali dva hráči posledního týmu Filip Kaňa a Erik Šlechta. Oba dali šest gólů.

Výsledky turnaje: Ponožky v sand. – Srdcaři 5:4 (2:2), Moe´s Plzeň Srdcaři 3:1 (1:1), Plzeň – Ponožky 0:2 (0:1), Srdcaři – Ponožky 9:3 (3:1), Srdcaři – Plzeň 3:5 (2:1), Ponožky – Plzeň 1:5 (1:2).

Pořadí: 1. Moe´s Plzeň 9 b., 2. Ponožky v sandálech 6, 3. FC Srdcaři 3.