Evropská liga: Sen o finále a divizi A se minimálně na rok rozplynul

beach soccer

Poslední utkání základní skupiny baráže o postup do divize A se českému týmu nepovedlo. Proti Ázerbajdžánu se nedokázal prosadit a při rovnosti bodů s Tureckem a Anglií nakonec vinou nejhoršího skóre obsadil poslední příčku. V neděli tak zakončí letošní působení v Evropské lize zápasem o 7. příčku divize B, což je při ambicích na postup zklamáním.

„Česká“ skupina dospěla do dramatického finiše, kdy žádný z celků neměl před posledním dnem své umístění jisté. Poté, co v ranním utkání Turecko zvítězilo nad Anglií, měli Češi možnost utkat se s Ázerbajdžánem o finále. Museli však zvítězit v základní hrací době.

Skóre však otevřel soupeř a ve druhé třetině utekl až na rozdíl čtyř branek. Teprve šest minut před koncem snížil Kovařík, to už ale bylo na obrat příliš pozdě. Navíc Ázerbajdžán potvrdil svou výhru pátým zásahem a bez ztráty bodu vyhrál skupinu.

Zápas nedopadl dobře pro benjamínka výpravy Jirku Barana, který trpěl závratí a byl pro jistotu převezen na vyšetření do nemocnice.

Češi se v neděli od 9 hodin utkají o konečné 7. místo s Moldávií. Večer se pak přesunou do Jesola, kde vyčkají do začátku kvalifikace o postup na mistrovství světa.

ČR – Ázerbajdžán 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
Branka: Kovařík.
ČR: Víšek (25. Kýček) – Baran, Huráb, Kovařík, Kratochvíl, Radosta, Salák, Chalupa, Nosek.