Češky se zúčastní prestižní akce v Saúdské Arábii! Dojde i na střet s Brazílií

Nezastavujeme, pokračujeme! Český plážový fotbal ještě nekončí sezonu 2023. Ženská reprezentace se na konci října zúčastní prestižní akce Neom Beach Soccer Cup v Saúdské Arábii, kde se poprvé v historii střetne s Brazílií. Dalšími účastníky jsou světové jedničky podle žebříčku BSWW ze Španělska a dvojky z Anglie. „Jde o takovou třešňičku na dortu, turnaj za odměnu,“ těší se hlavní trenér Radim Nečas.

Česká výprava vyrazí do Saúdské Arábie v pondělí 23. října. V úterý má na plánu oficiální trénink na stadionu v Neomu a už ve středu, v první hrací den, změří síly s Brazílií. Pro českou reprezentaci žen půjde vůbec o první zápas mimo Evropu a o první duel s neevropským týmem v historii.

„Brazílie je podle mě nejlepším týmem světa, takže to bude pro každého zážitek. A jak jsem říkal, je to odměna. Zahrát si proti Brazílii se může podařit třeba jen jednou za život. Určitě se na to těšíme. Je to i taková odměna za to, jak jsme hráli dobře na Sardinii,“ připomněl kouč Radim Nečas nedávné 4. místo na Superfinále Women´s Euro Beach Soccer League v Algheru.

Ve čtvrtek čeká Češky duel proti Španělkám a v pátek proti Angličankám. „Oba týmy známe, takže víme, že to bude také velice těžké,“ dodal Radim Nečas. Ženského turnaje se zúčastní čtyři týmy, které ve skupině sehrají zápasy každý s každým. První dva následně čeká finále, celky na 3. a 4. místě pak zápas o bronz.

České reprezentantky tak samozřejmě musí pokračovat v přípravě i v průběhu podzimu. Na turnaj může vyrazit deset hráček, nominace se zveřejní v pondělí 16. října. „Trénujeme dvakrát týdně. Máme tam i nějaký modelovaný zápas proti dvacítce, takže pokračujeme normálně dál v tréninku,“ přiblížil zkušený český trenér.

Neom Beach Soccer Cup má samozřejmě i svou mužskou verzi, které se zúčastní osm týmů. Ve skupině A se kromě domácí Saúdské Arábie představí Japonsko, Německo a Anglie, ve skupině B jsou pak Brazílie, Španělsko, Spojené arabské emiráty a Turecko.

Women´s Neom Beach Soccer Cup 2023 (Neom, Saúdská Arábie)