Mistrovství světa v Dubaji zná složení skupin. Portugalsko se utká s Brazílií

Už jen čtyři měsíce zbývají do mistrovství světa v Dubaji. Dvanáctý šampionát pod hlavičkou FIFA poznal v pátek odpoledne složení skupin. Losování v ikonické dubajské Mohammed Bin Rashid Library se zúčastnila většina zástupců jednotlivých účastníků, míčky se zeměmi tahal fotbalový mistr světa Christian Karembeu, který má rovněž zkušenosti s plážovým fotbalem. Na dálku přes video všechny účastníky pozdravil i prezident FIFA Gianni Infantino.

Pár dnů před samotným losováním doznala šestnáctka účastníků jedné změny. Ukrajina i přes postup v kvalifikaci už podruhé v řadě z mistrovství světa odstoupila. V roce 2021 to bylo kvůli místu konání v Moskvě, tentokrát kvůli účasti Běloruska. Její místo tak zaujalo Španělsko jako nejlepší nepostupující tým červencové evropské kvalifikace v Baku.

Jak vypadalo složení košů:

1. koš: Spojené arabské emiráty, Brazílie, Tahiti, Japonsko
2. koš: Itálie, Senegal, Portugalsko, Írán
3. koš: Španělsko, Omán, USA, Bělorusko
4. koš: Argentina, Mexiko, Kolumbie, Egypt

Spojené arabské emiráty jako pořadatel MS byly automaticky nalosovány do skupiny A, Brazílie jako nejlepší celek aktuálního žebříčku BSWW pak automaticky „spadla“ do skupiny D. Pak už se tahaly stejně barvené míčky.

Po vylosování prvních dvou košů zaujala především dvojice ve skupině D: Brazílie, první tým světového žebříčku, a Portugalsko, které je na druhém místě. K nim následně přibyly Omán a Mexiko. Zajímavé složení každopádně mají všechny skupiny. Jak tedy los dopadl?

Skupina A: Spojené arabské emiráty, Itálie, USA, Egypt
Skupina B: Tahiti, Írán, Španělsko, Argentina
Skupina C: Japonsko, Senegal, Bělorusko, Kolumbie
Skupina D: Brazílie, Portugalsko, Omán, Mexiko

Světový šampionát v Dubaji odstartuje 15. února a skončí 25. února. Debutanty jsou Egypt a Kolumbie, posledními mistry světa se v roce 2021 stali domácí Rusové, kteří z pochopitelných důvodů tentokrát budou chybět. Ze současných účastníků se z titulu v minulosti radovali Brazilci (2006, 2007, 2008, 2009 a 2017) a Portugalci (2015 a 2019).