Dubaj hostila světový turnaj, seminář i večer hvězd

beach soccer

V Dubaji se od 3. do 7. listopadu uskutečnil mezinárodní turnaj světové úrovně Samsung Intercontinental Cup. Na pozvání pořadatelů se jej zúčastnil úřadující světový šampion Portugalsko a nejlepší celky všech kontinentů, tedy Tahiti, Mexiko, Argentina, Rusko, Írán a Egypt. Osmičku doplnil domácí výběr Spojených arabských emirátů.

Čtyřdenní klání nakonec vyvrcholila finálovým soubojem, kde Rusko zvítězilo nad Tahiti. Bronz získal po penaltovém rozstřelu Írán nad Egyptem.

Předposlední den turnaje patřil semináři, na kterém vystoupila celá řada předních představitelů světového plážového fotbalu, ale i zástupci jednotlivých zemí.

Hlavními tématy byly: ženský plážový fotbal, kalendář na roky 2016 a 2017, pravidla hry a mistrovství světa 2017 na Bahamách. Představena také byla nová databáze hráčů. Všechna témata budou zřejmě ještě prezentována samostatně, zatím byla veřejnosti na stránkách www.beachsoccer.com prezentována jen velmi stručně.

Po finálovém klání přišel na řadu galavečer s vyhlášením těch nejlepších v uplynulém roce. Celý program byl vysílán online a odměněni byli:

Nejužitečnější hráč: Madjer (Portugalsko).
Nejlepší brankář: Jo (Tahiti).
Nejlepší trenér: Mario Narciso (Portugalsko).
Nejlepší akce: Mistrovství světa 2015 v Portugalsku.
Gól roku: Madjer (Por.) na mistrovství světa.
All star: Jo (Tahiti) – Tairaui (Tahiti), Ozu (Japonsko), Bruno Xavier (Brazílie), Madjer (Portugalsko).

Dodejme, že oceněni budou také nejlepší čeští hráči uplynulého roku. V neděli 8. listopadu byla uzávěrka pro odeslání anketních lístků, které obdrželi členové subkomise plážové kopané, členové reprezentace (hráči i realizační tým) a vedoucí týmů Superligy. Na Facebooku se pak ještě před koncem roku uskuteční hlasování o Cenu fanoušků.

Nejlepší plážový fotbalista roku bude vyhlášen v lednu v rámci Grassroots galavečera neprofesionálního fotbalu v Praze.