Prague BST: České kluby čeká mezinárodní konfrontace

beach soccer

Po roce a půl se do Prahy vrací mezinárodní klubový turnaj známý pod názvem Prague Beach Soccer Tournament. Oproti předchozím ročníkům se nebude hrát v únoru. Pro letošní rok byl turnaj přesunut na podzimní termín, konkrétně se odehraje od 21. do 22. listopadu. Na turnaji si tentokrát zahraje méně týmů než bylo v předešlých letech ročníků zvykem.

Počet účastníků se snížil z osmi na šest. Pozvání přijalo i pět výběrů z loňského ročníku. O titul se opět utkají Grasshopper Zürich (na fotce, Švýcarsko), Beach Royals Düsseldorf(Německo), Artful BSC Bratislava (Slovensko), Silesia Beach Soccer (Polsko) a mistr Superligy BS Bohemians 1905. Poprvé se na turnaji představí druhý český zástupce SK Bosnia Online EU TeplicePrvenství bude obhajovat Grasshopper.

Jednotlivé zápasy budou mít fanoušci možnost vidět ve sportovním areálu na Strahově. Sobotní program začne výkopem úvodního zápasu od 13h, v neděli se začne hrát od 9h. Na týmy čekají nejdříve zápasy ve společné základní skupině, které rozhodnou o složení nedělních zápasů o konečná umístění (finále, zápasy o 3. a 5. místo). Hrací doba zápasů byla stanovena na 3 x 8 minut.

Ročník 2014:
1. Grasshopper Zürich
2. BS Viktoria Žižkov
3. Grembach Lódž (Polsko)

Ročník 2013:
1. Goldwin Pluss (Maďarsko)
2. Grasshopper Zürich
3. BS Bohemians 1905