Düsseldorf nedorazí, zápasy budou delší

beach soccer

Jen dva dny před startem turnaje přišla omluvenka od německého zástupce Beach Royals Düsseldorf. Z důvodu velmi malého počtu hráčů do Prahy nepřijede. „Je to samozřejmě velký zásah do našich plánů. Veškerá propagace, tiskoviny a rozlosování bylo již vyrobeno, týmy si zahrají menší počet zápasů. V prvním momentu jsme se snažili získat náhradníka, což by se nám asi podařilo, ale byl by to mix hráčů z různých týmů, kteří by nebyli sehraní a hrozilo by tak snížení kvality celého turnaje. Rozhodli jsme se proto, že odehrajeme turnaj s pěti mužstvy a prodloužíme čas zápasů na třikrát dvanáct minut,“ řekl předseda české plážové kopané Jan Dámec.

O neúčasti německého týmu se dozvěděl krátce před čtvrteční tiskovou konferencí, přesto ještě Düsseldorf zařadil do rozlosování. „Jak už jsem řekl, v první chvíli jsme měli myšlenku, že najdeme náhradníka, kterého pak jen vyměníme za Royals. Odpoledne jsme však ještě jednou zvážili všechny varianty a rozhodli jsme se pro tuto, která vlastně nakonec hráčům zajistí ještě delší čas na písku, než při původním plánu,“ vysvětlil Dámec.

I když z rozlosování vypadl jeden tým, pořadí zápasů velkých změn nedoznalo. Úvodní zápas podle plánu obstarají Grasshoppers a Teplice. Turnaj začne o hodinu později, tedy až ve 14 hodin. Po odehrání základní skupiny bude následovat zápas o třetí místo a finále. Změněný rozpis i s časy najdete v odkazu Prague BST – Rozpis.