Po prvním dnu vedou Bohemians a Artful

beach soccer

Úvodní den Prague BS Tournament se nejlépe vydařil česko-slovenské dvojici Bohemians 1905 Praha a Artful BS Bratislava. Oba týmy získaly plný počet šesti bodů a v tabulce je dělí jediný gól ve prospěch pražského celku. Naopak bez bodu zůstaly po prvních dvou zápasech základní skupiny Silesia BS a Bosnia Online Teplice.

Všechna utkání sobotního programu nabídla zajímavou podívanou, o kterou se rovným dílem zasloužili všichni aktéři.

Tepličtí v úvodním duelu potěšili své fanoušky vedením 2:0 nad Grasshopperem, ale nastolené tempo nevydrželi. Zkušený švýcarský celek, který přivezl do Prahy opravdu hvězdnou sestavu, skóre otočil a zápas dovedl k vítězství.

Polský celek Silesia přijel pouze s jedním mužem na střídání, přesto dlouho držel s bratislavským Artfulem krok. Ani on však v závěru nevydržel a prohrál.

Zápas, který sobotní program přehoupl do druhé poloviny, obstarali favorizovaní Bohemians a Zurich. Český mistr dokonale dokázal zaskočit švýcarský celek a poměrně vysoko vyhrál.

Předposlední duel mezi Artfulem a Teplicemi dlouho vypadal na penaltové rozuzlení, ale rozstřelu jsme se nakonec během soboty nedočkali. Bratislavský tým totiž v poslední části soupeři nasázel tři góly a připsal si druhou výhru.

V závěrečním utkání se držela oslabená Silesia s Bohemians až do poloviny zápasu, kdy byl stav 1:2. Druhá polovina už ale byla v moci Pražanů, kteří se prostříleli do čela průběžné tabulky základní části Prague BS Tournament.

Tabulku střelců vede s pěti zásahy Pavol Bureš z Artfulu.

Souhrn výsledků: Grasshopper – Teplice 9:6, Artful Bratislava – Silesia 7:2, Grasshopper – Bohemians 4:8, Teplice – Artful Bratislava 2:5, Silesia – Bohemians 1:6.

Soupisky týmů

Grasshopper Zurich – Philipp Schwendener, Goran Glogovac, Tobias Weber, Fernando Magalhaes, Noel Ott, Glenn Hodel, Dejan Stankovič, Angelo Schirinzi.

Bohemians 1905 Praha – Patrik Malina, Petr Mandík, Michal Salák, Filip Vyhnal, David Radosta, Josef Vladyka, Pavel Stejskal, Tomáš Nosek, Jakub Mižár.

Arftul BS Bratislava – Milan Orel, Tomas Obert, Marek Kostolani, David Carnogursky, Michal Kanyai, Pavol Bureš, Marek Pastrnák, Robert Hustý, Štefan Sivon, Miroslav Kanuk, Robert Maglen.

Bosnia Online EU Teplice – Denan Beganovič, Jiří Baran, Ibrahim Cisse, Martin Choutka, Ondřej Choutka, Jan Kalina, Filip Kuncl, Denis Laňka, Jakub Voráček, Eduard Topor.

Silesia BS – Patrik Nowak, Marek Gajda, Lukasz Trzaskowski, Karol Golebiowski, Dariusz Golebiowski, Dawid Burzawa.