EBSL: Češi přejeli Moldávii, hattrickem se blýskl Stejskal

Český tým zahájil úspěšně své tažení za postupem do baráže Evropské ligy a porazil v úvodním duelu své skupiny Moldávii 9:3, čímž soupeři uštědřil nejhorší výsledek v jeho dosavadní historii na některé vrcholové akci. Hned první minuta zápasu přinesla šance na obou stranách, ale zatímco moldavský útočník z dobré pozice nedokázal ani vystřelit, Boček nechal vyniknout Istratiho v brance Moldávie. Na první gól se čekalo až do páté minuty, kdy míč před Kovaříkem nevyzpytatelně odskočil k Cojacarimu a Moldavané šli do brejku. Cojacari přihrál Negarovi, který si míč nadhodil a jeho nůžky znamenaly vedení soupeře 1:0. V šesté minutě však bylo vyrovnáno. Filinger utekl společně se Slámou do brejku dva na jednoho, ale místo přihrávky zvolil střelu, která odrazem od písku nabrala pro Istratiho nechytatelný směr – 1:1. V osmé minutě český tým podržel skvělým zákrokem Víšek, když vyrazil na roh dalekonosnou střelu soupeře. V desáté minutě pak zazvonilo za Istratim břevno, které nastřelil Huráb. Jedenáctá minuta přinesla druhý gól v moldavské síti. Boček sklepl míč na Stejskala, který si krásně „vybruslil“ do ideální střelecké pozice a umístil míč ke vzdálenější tyči – 2:1.

Český tým své vedení navýšil v 15. minutě. Skvěle zahraný roh českého týmu se snesl ke Kubicemu, který nikým nehlídán umístil míč střelou z první do sítě soupeře – 3:1. O dvě minuty později však Moldavané snížili, Cojacariho pokus z větší si našel cestu do české brány – 3:2. V 18. minutě bylo ale pro český tým veseleji, Boček opět ideálně zpracoval míč na Stejskala a ten zvýšil na 4:2. O pár vteřin zahrával Butuc přímák po faulu Hurába, ale jeho pokus z jasné pozice šel vysoko nad. Ve 20. minutě obral Kovařík na půlce o míč Negaru a své krátké sólo zakončil tvrdou střelou, kterou procedil Istratiho, na ukazateli skóre se tak rozsvítil stav utkání 5:2. V zápětí však vyrobil hrubku v rozehrávce jinak bezchybný brankář Víšek a daroval Negarovi druhý gól – 5:3. To však byla poslední radost moldavského týmu. V 21. minutě totiž opět udeřil Stejskal, ke kterému se odrazil míč po závaru před brankou – 6:3.

Po první sekundě závěrečné části bylo ještě radostněji, hned z rozehrávky uspěl svou přesnou ranou kapitán Chalupa a o vítězi zápasu již nebylo pochyb – 7:3. Další trefu přidal do banku Sláma, který se do reprezentačního týmu vrátil po pětileté pauze. Jeho střela z otočky neměla chybu – 8:3. V závěru zápasu si připsal po zásluze gól i Boček, do té doby dvorní nahrávač Stejskala. Ve 34. minutě ukázkově zabojoval před brankou soupeře, když obral nedůrazného moldavského obránce o míč a pečetil k radosti českých fanoušků stav utkání na konečných 9:3. Svou premiéru v národním týmu si v poslední třetině odbyl i brankář Čaba. Zítra nastoupí Češi proti Andoře, zápas začíná ve 14:15.

Česká republika – Moldávie 9:3 (2:1, 4:2, 3:0)
Branky: 6. Filinger, 11. Stejskal, 15. Kubice, 18. Stejskal, 20. Kovařík, 21. Stejskal, 25. Chalupa, 26. Sláma, 34. Boček  – 5. Negara, 17. Cojacari, 20. Negara

SestavyČeská republika: Petr Víšek, Ladislav Čaba – Jaroslav Kovařík, Martin Chalupa, Martin Boček, Pavel Stejskal – Tomáš Huráb, Michal Kubice, Zdeněk Sláma, David Filinger
Moldávie: Istrati – Efros, Podlesnov, Negara, Butuc, Budigai, Ursu, Racovita, Cojacari, Radu

Anglie – Andorra 4:2