EBSL: Rekordní střelecký počin přinesl jistotu postupu

Český tým si již po sobotním zápase zajistil postup do baráže Evropské ligy o účast v divizi A této soutěže. Ve svém víkendovém utkání porazil ve francouzském Valance výběr Andorry vysoko 11:5. Češi tak poprvé v historii dosáhli v mezistátním zápase dvouciferného střeleckého výkonu, dosud totiž nastříleli v jednom zápase maximálně devět branek. Střelecky se na výhře podílelo zejména duo Martin Boček a Martin Chalupa, kteří zaznamenali úctyhodné čtyři góly. Po jednom gólu přidali Pavel Stejskal, Michal Kubice a Jaroslav Kovařík. Český tým si vývoj zápasu kontroloval od jeho samotného počátku, kdy se ujal vedení již ve druhé minutě po brance Martina Bočka. Tentýž hráč přidal druhou uklidňující trefu o tři minuty později. Andořané sice v 10. minutě vstřelili kontaktní gól, ale hned o minutu později se v českém dresu prosadili Chalupa a Stejskal. Český tým si tak vytvořil již po úvodní třetině pohodlný náskok, který již jen postupně navyšoval. V posledním zápase se Češi střetnou s Anglií. Zápas začíná v neděli v půl čtvrté.

Česká republika – Andorra 11:5 (4:1, 4:2, 3:2)
branky: 2. Boček, 5. Boček, 11. Chalupa, 11. Stejskal, 14. Boček, 17. Chalupa, 17. Kubice, 23. Boček, 25. Chalupa, 30. Chalupa, 35. Kovařík – 10. Rubio, 14. Lima, 18. Blázquez, 28. Clemente, 30. Clemente

Sestavy: ČR: Petr Víšek, Ladislav Čaba – Jaroslav Kovařík, Martin Chalupa, Martin Boček, Pavel Stejskal – Tomáš Huráb, Michal Kubice, Zdeněk Sláma
Andorra: Ferran Perrez, Francisco Beltran – Jesus Rubio Gomez, Josep Ayala Diaz, Alexandre Somoza Losada, Idelfons Lima Solá, Joel Martinez Vilar, Miguel Blazquez, Cerdeira, Ludovic Clemente Garces, Juan Toscano Beltran,

Druhý zápas: Anglie – Moldávie 2:1