EBSL: Smutnou tečku přinesla prohraná penaltová loterie

Český tým prohrál v závěrečném zápase základní skupiny divize B s Anglií až po penaltovém rozstřelu. Zatímco předchozí dva zápasy byly plné branek, nedělní duel se změnil v taktickou bitvu s minimálním počtem šancí. Obě obrany bránily velmi pozorně a v první třetině se zrodila bezbranková remíza. Nejzajímavější moment úvodní části nastal v sedmé minutě, kdy Blake zahrával přímý kop na útočné polovině a Víškovi nedal šanci. Radost Angličanů však byla krátká, jelikož Blake musel svůj pokus opakovat. Ten již příliš dobře nezahrál, a tak se do statistik zapisovali hráči obou týmů jen sbíráním žlutých karet.

Na první gól se čekalo až do 20. minuty. Martin Boček svou přihrávkou našel Slámu, ten si sběhl za obranu Angličanů a Gereth True byl poprvé a naposledy překován – 1:0. Anglický brankář musel totiž o druhé přestávce kvůli zranění střídat. Na začátku poslední třetiny (27. minuta) přišlo vyrovnání, o které se postaral Corbett – 1:1. Ve 30. minutě netrefil Jaroslav Kovařík míč, k tomu si seběhl Temple, kterému se otevřel volný prostor k české svatyni. Anglického hráče však dostihl Tomáš Huráb, Temple se po drobném kontaktu s českým obráncem poroučel k zemi a hlasitě se dožadoval faulu. Za svůj výkon si však vysloužil od rozhodčího červenou kartu a Angličané šli na dvě minuty do tří. Českému výběru se dlouho v přesilovce nedařilo, až do okamžiku, kdy kapitán Martin Chalupa vyslal na Webba tvrdou ránu, kterou vyrazil k Pavlu Stejskalovi. Ten míč odhlavičkoval na Bočka, jehož hlavičku Webb vyškrábl na břevno. Od něj se však míč odrazil k volnému Stejskalovi, který prostřelil hradbu anglických těl – 2:1. V závěru však soupeř podruhé vyrovnal. Brankář Samuel Webb zkusil své štěstí při střele přes celé hřiště a jeho pokus vymetl horní růžek české branky – 2:2.

V prodloužení se po druhé žluté kartě nechal vyloučit Stejskal, Angličané však svou půlminutovou přesilovku naštěstí nevyužili. Na řadu tam musel přijít penaltový rozstřel. Ve druhé sérii zaváhání Slámy ještě napodobil na druhé straně Mitchell, když oba dva svou ránu poslali mimo tři tyče, v páté sérii bohužel zaváhal pouze Tomáš Huráb, jehož pokus do středu brány vyrazil Webb nohou. Naopak Mitch Day nezachyboval a Angličané mohli propuknout v bujarý jásot. Oba výběry měly již před vzájemným zápasem jistotu postupu do baráže.

Česká republika – Anglie 2:2 (0:0, 1:0, 1:2), penalty 3:4
Branky: 20. Sláma, 31. Stejskal – 27. Corbett, 35. Webb.
Penaltyuspěli Chalupa, Kovařík, Boček – Evans, Blake, Clarke a Day. Neuspěli Sláma, Huráb – Mitchell.
Žluté karty: 7. Boček, 14. Stejskal, 27. Víšek – 7. Day
Červené karty: 39. Stejskal – 30. Temple

Česká republika: Petr Víšek (na penalty Ladislav Čaba) – Jaroslav Kovařík, Martin Chalupa, Martin Boček, Pavel Stejskal – Tomáš Huráb, Michal Kubice, Zdeněk Sláma

Anglie: Gareth True (25. Samuel Webb) – Mitch Day, Terence Bowes, Aaron Clarke, Mathew Evans, Dean Blake, Mark Mitchell, James Temple, Mark Corbett

Druhý zápas skupiny: Moldávie – Andorra 6:3