Euro Winners Cup míří do Portugalska a nově otevře i kvalifikaci

beach soccer

Euro Winners Cup – nejprestižnější klubová soutěž Evropy, se po třech letech stěhuje z Catanie do Nazaré. Na portugalském pobřeží se opět utkají jak nejlepší mužská, tak i ženská družstva. A nově se bude týkat i týmů, které nevyhrály své národní ligy.

O této možnosti informovali zástupci BSWW bezprostředně poté, co oznámili místo konání letošního ročníku EWC. Hlavní soutěž, do které si z české Superligy vybojoval postup tým BS Ladronka, se uskuteční od 29. května do 4. června. Předkolo pro týmy, které mají zájem zúčastnit se, ale nepodařilo se jim se kvalifikovat v rámci jejich národní ligy, bude od 26. do 28. května. Z tohoto předkola vzejdou minimálně čtyři postupivší do hlavního turnaje.

„Pro plážák v ČR je to jedině dobře. Čím více týmů si může vyzkoušet konfrontaci se zahraničím, tím lépe. Budou to cenné zkušenosti do budoucna a zkvalitní se naše liga,“ říká na novinku jeden z šéfů českých mistrů Tomáš Huráb.

A jak vnímají možnost bojovat o účast v Euro Winners Cupu ti, kterých se tato možnost přímo týká?

Zástupci BS Bohemians 1905 Praha si dávají čas na rozmyšlenou. Už loni mohli na turnaj jet jako český mistr, ale nepodařilo se jim sehnat finance. Podobný problém bude hlavním tématem i tentokrát.

To třetí celek loňského ročníku Superligy je mnohem odhodlanější. „Tuto zprávu jsem uvítal s velkým potěšením. Není tajemstvím, že náš cíl je zúčastnit se ligy mistrů a kvalifikace je tedy pro mě osobně i vedení klubu velkým lákadlem,“ prozradil Adnan Beganović, prezident Bosnia Online EU Teplice. „Plážová kopaná byla a vždy bude prioritou vedení našeho klubu. Pokud bude možnost, určitě půjdeme zabojovat do kvalifikační části Euro Winners Cupu a získáme tak další cenné zkušenosti na světové úrovni. Byli bychom historicky první sportovní klub ze severu Čech s účastí v lize mistrů,“ dodal.

Euro Winners Cup se v portugalském Nazaré uskuteční na přelomu května a června. Kolik českých týmů se jej zúčastní by mělo být známo na konci března.