Evropská liga: Bojovný výkon na Ukrajinu nestačil, vítězný gól padl minutu a půl před koncem

Sestavy:
Česká republika: Tomáš Židlický – Martin Chalupa, Tomáš Robb, Martin Jarouš, Petr Mandík, Jaroslav Toman, Ondřej Brüsch, Michal Starec
Ukrajina: Vitali Sydorenko, Vladimír Gladchenko – Oleg Zborovskyi, Alexander Korniychuk, Roman Pachev, Konstantin Andrieiev, Andrej Cherevko, Ievgenii Riabchuk, Alexey Ilichov

V brance českého týmu se objevil tentokrát Tomáš Židlický a hned ve druhé minutě přihlížel úspěšnému vstupu svých spoluhráčů do zápasu, když se prosadil kapitán Martin Chalupa. Jeho střela se ukrajinskému brankáři Sydorenkovi schovala v houšti clonících hráčů. Čeští hráči v dalších minutách pozorně bránili, a tak se Ukrajinci dostávali zejména ke střelám z větší vzdálenosti. V šesté a v sedmé minutě se vyznamenal Židlický, který dva tvrdé projektily z větší vzdálenosti vyrazil na roh. Další skvělý zákrok si připsal půl minuty před koncem úvodní části, kdy zlikvidoval pokus I. Borsuka.
Druhá třetina začala tak, jak první skončila. Češi se soustředili na pozornou obranu a Ukrajinci se snažili ostřelovat naši branku ze všech pozic, až se jim podařilo v 16. minutě vyrovnat. Korniichuk z první umístil míč k pravé tyči české svatyně po přihrávce od I. Borsuka – 1:1. V 19. minutě přežili Češi krizovou situaci, po ruce Chalupy byl nařízen pokutový kop, který soupeř neproměnil. Ve 20. minutě měli Ukrajinci přečíslení dva na jednoho, ale s nastalou situací naložili naštěstí mizerně. O minutu později opět čaroval Židlický, když vyrazil střelu unikajícího Zborovského, k dorážce se už soupeř nedostal. Židlický si poté poradil i s dalekou střelou Pacheva. Nepříjemný okamžik nastal pro české barvy ve 23. minutě, když po ráně do hlavy musel hřiště v doprovodu členů realizačního týmu opustit Martin Jarouš.
První velkou příležitost si ve třetí části připravil soupeř. Nejdříve střílel I. Borsuk a Zborovskiy jeho pokus netečoval ideálně. Vzápětí se dostal Zborovskiy za českou obranu po pravém křídle, ale Židlický jeho pokus z ostřejšího úhlu vyrazil. Český brankář si poradil i o dvě minuty později s nepříjemnou střelou I. Borsuka. Ve 30. minutě mohlo udeřit na druhé straně, ale Martin Chalupa neproměnil přímý kop z poloviny hřiště. Ve 32. minutě zachránil náš tým Tomáš Robb, který zaskočil na brankové čáře za překonaného Židlického a vyrazil střelu Zborovského. Minutu a půl před koncem při rozehrávce zaváhal český kapitán Chalupa a Andreiev tuto chybu z rychlého kontru potrestal – 1:2.

Je tedy jasné, že ve své skupině skončí Češi na třetím místě a budou hrát v neděli od 9:45 o páté místo v rámci Promotion Final s posledním týmem druhé skupiny.

Česká republika – Ukrajina 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
branky: 2. Chalupa – 16. Korniichuk, 35. Andrieiev
Sestavy:

Promotion Final

Skupina A: Nizozemsko – Bělorusko 2:4 (0:3, 0:1, 2:0)
branky: 0-1: Karpov, min. 8 (1); 0-2: Krupitsa, min. 3 (1) ; 0-3 : Karpov, min. 1 (1) ; 0-4 : Krupitsa, min. 6 (2); 1-4: Koswal, min. 10 (3); 2-4: Koswal, min. 9 (3)

1. Bělorusko 3 body (6:5)
2. Německo 3 body (3:2)
3. Nizozemsko 0 bodů (2:4)

Skupina B: ČR – Ukrajina 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

1. Francie 3 body (5:3)
2. Ukrajina 3 body (2:1)
3. ČR 0 bodů (4:7)

Superfinále

Skupina A: Polsko – Itálie 0:6 (0:0, 0:5, 0:1)
branky: 0-1: Ramacciotti, min. 9 (2); 0-2: Ramacciotti, min. 7 (2); 0-3: Gori, min. 6 (2); 0-4: Gori, min. 5 (2); 0-5: Corosiniti, min. 3 (2); 0-6: Ramacciotti, min. 1 (3)

1. Rusko 3 body (7:3)
2. Itálie 3 body (9:7)
3. Polsko 0 bodů (0:6)

Skupina B: Portugalsko – Rumunsko 4:5 (1:2, 2:3, 1:0)
branky: 1-0: Vaz, min. 7 (1); 1-1: Maciuca , min. 7 (1) ; 1-2 : Tanase, min. 5 (1) ; 1-3 : Florea, min. 6 (2) ; 1-4 : Florea, min. 3 (2) ; 2-4 : Vaz, min. 2 (2) ; 2-5 : Chirila, min. 2 (2) ; 3-5 : Madjer, min. 0 (2); 4-5: Maria, min. 7 (3)

1. Švýcarsko 3 body (7:2)
2. Rumunsko 3 body (7:11)
3. Portugalsko 0 bodů (4:5)