Evropská liga: Češi narazí na Anglii a Andorru

beach soccer

BSWW zveřejnila rozlosování základních skupin divize A a B Evropské ligy. Český tým se jakožto účastník nižší divize B představí ve skupině s výběry Anglie a Andorry. Původně mu hrozilo těžší obsazení skupiny, ale díky absenci Nizozemska, které se odhlásilo z divize A, se český výběr posunul do první losovací skupiny a vyhne se tak Turecku nebo Ázerbájdžánu. Pozitivem je rovněž skutečnost, že do jiné skupiny byl nalosován silný tým Rumunska.

Stejné týmy stály Čechům v cestě za postupem do baráže o postup do divize A i v loňském roce. Tehdy z toho byly dvě výhry – nad Anglií 7:3 a nad Andorrou 7:2. Mimochodem k opakovanému střetnutí dojde na stejném místě, v maďarském Siófoku. Turnaj je naplánován na 8. až 10. srpna.

Ostatně na zápasy s výběry Anglie a Andorry mají čeští hráči dosud dobré vzpomínky. Ani s jednim totiž dosud neprohráli v základní hrací době, pouze ostrovnímu soupeři podlehli v penaltovém rozstřelu prvního vzájemného utkání.

Bilance s Anglií 3-1-0 19:12
Bilance s Andorrou 4-0-0 27:14

Liga ve skromnějším provedení

Zatímco v předchozích letech Evropská liga expandovala a počet jejích účastníků a soutěžních zápasů se rozrůstal, tak v letošním roce tomu je zcela naopak. Hrát se bude pouze na třech místech (Rusko, Maďarsko a Estonsko), účastníci divize A budou absolvovat 3 zápasy v základní části (dříve šest zápasů) a došlo i k úbytku účastníků divize B z 12 týmů na 10 (9 přímých účastníků divize B + Estonsko, pořadatel závěrečného turnaje). Do ligy se totiž nepřihlásily národní týmy Nizozemska, Kazachstánu a Rakouska. Naopak se po krátké odmlce vrací do soutěže nebezpečné Rumunsko. Mimochodem poprvé v historii se EBSL nebude hrát na území velké zakládající čtyřky, tedy týmů Španělska, Itálie, Francie nebo Portugalska.

Rozlosování

12. – 14. 6. 2015 – Moskva (Rusko)

Divize A

Skupina 1: Rusko, Bělorusko, Francie, Polsko

Skupina 2: Portugalsko, Itálie, Německo, Řecko

Divize B

Skupina 1: Ázerbájdžán, Moldávie, Norsko

7. – 9. 8. 2015 – Siofók (Maďarsko)

Divize A:

Skupina 3: Španělsko, Švýcarsko, Ukrajina, Maďarsko

Divize B:

Skupina 2: Turecko, Bulharsko, Rumunsko

Skupina 3: ČR, Anglie, Andorra

20. – 23. 8. 2015 – Parnu (Estonsko)