Evropská liga: Všechno jinak, Češi mají jiné soupeře

beach soccer

Nedlouho poté, co BSWW oznámilo harmonogram letošního ročníku Evropské ligy, došlo k zásadní změně rozdělení skupin divize B. Důvodem je tým Bulharska, který se ze soutěže odhlásil. V minulosti BSWW obdobné případy řešila tím, že odhlášený tým nahradila jiným národním týmem, který v původním obsazení nefiguroval. Tentokrát se organizace BSWW rozhodla pro jiný krok, když zcela změnila hrací model divize. Původní schéma tří skupin po třech týmech tak nahradil model o dvou skupinách po čtyřech týmem.

Změna měla zásadní dopad i na český tým, jelikož mu přisoudila zcela nové soupeře. Dle posledních informací tak poměří své síly s výběry Turecka, Norska a Andorry. Kuriozitou je však jiná záležitost. Dosud totiž není znám postupový klíč do další fáze turnaje, který tak lze pouze odhadovat. Dle zkušeností z předešlých let by z každé skupiny měly postoupit minimálně dva týmy, při zachování stejného počtu účastníků jako v předešlím ročníku by to mohly být týmy dokonce tři.

Výběr nového reprezentačního trenéra Martina Chalupy tak čeká silné Turecko. Které bylo účastníkem elitní divize A v roce 2011. Dosud s ním český tým odehrál tři zápasy, a všechny prohrál. Zejména 2:12 z roku 2011 nepatří mezi příjemné okamžiky historie národního týmu. Poslední vzájemné měření však přineslo vyrovnaný duel, který ve svůj prospěch rozhodli Turci až v prodloužení. Naopak s Norskem a Andorrou český tým dosud neprohrál. Místo a termín turnaje zůstavá dle původního plánu. Hrát se bude v maďarském Siófoku od 7. do 9. srpna.

Divize B

Skupina 1: Ázerbájdžán, Anglie, Moldávie, Rumunsko
​Skupina 2: Turecko, ČR, Norsko, Andorra