Evropská liga: Češi vynulovali Turky a slaví vítězství

Národní tým na úvod baráže Evropské ligy porazil Turecko 2:0. Poněkud neobvykle na poměry plážového fotbalu padla vítězná branka již v první vteřině, když slavila úspěch rozehrávka po ose Radosta, Salák a zakončující Tomáš Huráb. Pojistku na 3 body zatloukl do turecké branky na konci 30. minuty po přihrávce Hurába Michal Salák, který vystřihl ukázkové nůžky s nimiž si Koktas neporadil.

Od první třetiny překypovala hra českého týmu aktivitou, která byla povzbuzena gólovou injekcí z první vteřiny. Dobrý vstup do zápasu měl český tým šanci gólově zvýraznit v 6. minutě, kdy se prezentoval rychlou kombinací na jejíž konci se po přihrávce Radosty objevil za obranou Turecka benjamínek týmu Jiří Baran, branku však přestřelil. Na druhé straně zahrozil v 11. minutě  Cem Keskin, při zakončení v jasné příležitosti naštěstí selhal.

Ve druhé třetině jako první opět zahrozil český tým. V její druhé minutě Baran si poradil s dvojící protihráčů a přihrávkou našel volného Vyhnala, jeho střelu do středu brány Koktas vychytal. Ten si o necelou minutu později poradil i s razantní střelou v podání kapitána Chalupy. Do konce druhé části už byl v zakončení nebezpečnější turecký tým. V 15. minutě z otočky zahrozil Terzioglu, ale Hájek jeho pokus vyrazil. Překonat Hájka chtěl i patičkou Keskin nebo tvrdou střelou Müftüoglu, ale český brankář byl pozorný. Na druhé straně zahrozil Salák, Koktas jeho střelecký pokus k pravé tyči vyrazil. Do velké šance se dostal i v této části hry Keskin. V 23. minutě prodloužil Baran výhoz tureckého brankáře za českou obranu, ale Keskin svou střelu ke vzdálenější tyči poslal o necelý metr vedle.

V 26. minutě vystřelil Martin Chalupa. Jeho pokus odrazem od písku změnil nepříjemně směr, ale Koktas jej pohotově vytěsnil nad břevno. To byla na dlouho vážnější příležitost, hře v dalších minutách vládly obranné řady obou týmů. Až do 30. minuty, v níž zvýšil na 2:0 Salák. Ten o sobě dal vědět další střeleckým pokusem na začátku 32. minuty, jeho pokus zamířil kousek vedle. S blížícím se koncem zápasu stupňovali Turci svůj tlak, zvlášť v předposlední minutě byli blízko vyrovnání. Nejdříve již překonaného Hájka zastoupil na čáře po střele Yücela Chalupa, nedlouho poté v náběhu za českou obranu týž turecký útočník z nadějné pozice přestřelil. Těsně před uplynutím hrací doby se do velké příležitosti na druhé straně hřiště prodral Tomáš Huráb, ale svoji střelu mezi tyče nevměstnal.

Zítra se pokusí český tým navázat na dnešní výkon proti Ázerbájdžánu s nímž se střetne od 9:15.

Ve druhém utkání naší skupiny porazili Rumuni Ázerbájdžán 6:5 v prodloužení.

Česká republika – Turecko 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
branky: 1. Huráb (Salák), 30. Salák (Huráb)
Sestava ČR: Hájek – Chalupa, Tošovský, Huráb, Radosta, Vyhnal, Salák, Baran, Mižár