Evropská liga: Další sedmičku si vysloužila Andorra

Sobotní zápas proti Andoře začal český tým velmi dobře a po 20 vteřinách se dostal do první velké šance. Kapitán Martin Chalupa vybojoval míč a český tým se tak dostal do rychlého protiútoku. Bočkovi však chybělo pár centimetrů, aby na Chalupovo přihrávku dosáhl a uklidil balon do branky. Český tým byl v dalších minutách častěji u míče, ale z herní převahy těžil spíše střely z větší vzdálenosti. Zvlášť ta od Petra Mandíka ve 4. minutě dala brankáři soupeře zabrat. V páté minutě se pěkná uvolnil Chalupa, ale jeho pokus šel nad.

Převahu přeměnili Češi v první gól až v 6. minutě. Gomez fauloval v obraném pásmu Tomáše Hurába a ten míč z přímého kopu poslal nekompromisně do horního levého růžku. Soupeř mohl následně vyrovnat, když brankář Tomáš Židlický zaváhal při rozehrávce. Garcec jej na půlce obral o míč, ale tandem Mandík – Mižár hrozící požár před českou svatyní včas uhasili. Podruhé český tým skóroval v 8. minutě. Martin Bočekpřevzal míč za polovinou hřiště, uvolnil se kolem Fernándeze a Do Paco byl proti jeho střele k levé tyči bezmocný – 2:0. V 9. minutě andorrské obraně zle zatápěl Filip Vyhnal, ale přes obranný val soupeře se neprosadil. O další minutu později pak po závaru před brankou Andorry orazítkoval Jakub Mižár břevno.

Do druhé třetiny soupeř své brankáře prostřídal, ale od další branky jej to neuchránilo. Hned v první minutě druhého dějství se prosadil pohotovou střelou k levé tyči Martin Boček, ke kterému se odrazil míč po jednom ze soubojů před českou brankou – 3:0. Ještě před tím však na druhé straně zazvonila pravá tyč české branky. Prvního gólu se ale protivník skutečně dočkal. V 16. minutě zapadla do české sítě vydařené střela Rodrigueze.

V 19. minutě měl velkou šanci získat zpět tříbrankové vedení Mandík, když jej brankář Pol Parez nešetrně převálcoval při svém výběhu mimo penaltové území. Český univerzál ale svůj pokus z přímého kopu mezi tři tyče nevměstnal. V 23. minutě se do velké šance uvolnil Boček, kterého svým výhozem našel Židlický. Ale Pol Perez vytáhl skvělý zákrok. O minutu později už bylo veselo. Židlický přihrál Chalupovi, toho neuhlídal Garcec a český kapitán tak svou tvrdou střelou ke vzdálenější tyči rozvlnil síť soupeře počtvrté – 4:1.

O první velkou šanci závěrečné třetiny se postaral v 28. minutě obránce Mižár, bohužel ale netrefil odkrytou branku soupeře. V 29. minutě vytáhl Židlický bravurní zákrok po střele Salvata. Tentýž hráč vykřesal pro svůj tým naději na zvrat o minutu později. Nikým nehlídaný poslal z první míč do české brány po výhozu brankáře Do Paca – 4:2. Ve 32. minutě si drbal hlavu Garces, když jeho střela z přímého kopu těsně minul českou branku.

O pár vteřin později vhazoval český tým aut. Míč si vzal Chalupa a poslal jej směrem na Bočka. Brankář Do Paco byl u míče dříve, ale podařilo se mu jej vyrazit pouze do zad Garcese, od nichž doputoval míč do prázdné branky – 5:2. V 33. minutě už to bylo dokonce o čtyři góly. Martin Chalupa zahrával přímý kop, sice neuspěl, ale dokázal se přes Rodrigueze protlačit k dorážce, při níž byl již úspěšnější – 6:2. O pár vteřin sice Garces vystihl českou rozehrávku mezi Židlickým a Hurábem, ale míč do prázdné branky neumístil. Gólovou tečku za zápasem udělal Michal Kubice, poté co pro něj vybojoval míč Boček – 7:2.

Česká republika – Andorra 7:2 (2:0, 2:1, 3:1)
branky: 6. Huráb, 8. Boček, 13. Boček, 24. Chalupa, 32. Garces (vlastní), 33. Chalupa, 36. Kubice – 16. Rodriguez, 30. Salvat
Sestavy: ČR: Tomáš Židlický – Tomáš Huráb, Martin Chalupa, Michal Kubice,  Jakub Mižár – David Radosta, Petr Mandík, Martin Boček, Filip Vyhnal
Andorra: Hugo Do Paco (13. – 24. Ferran Pol Parez)  – Josep Ayala, Julia Fernández, Victor Rodriguez, Jesus Rubio Gomez – Miguel Blazquez, Ludovic Clemente Garces, Daniel Mejias, Jaoquim Salvat