Evropská liga: Zápas s Anglií rozhodla divoká 2. třetina

beach soccer

Český tým zahájil své letošní působení v Evropské lize zápasem proti Anglii. A nečelo jej nic lehkého. Loňské dva vzájemné zápasy byly velmi vyrovnané, navíc musel trenér Michael Lukič řešit problémy se skládáním útoku, jelikož nemohl počítat s Pavlem Stejskalem a oproti původní nominaci v týmu chyběli i Ivan Hašek ml. s Michalem Salákem.

Jako první zahrozil v první minutě Aaron Clarke, který se obtočil kolem české obrany a jeho střela z poloviny hřiště minula vzdálenější tyč. Český tým zahrozil ve třetí minutě, Tomáš Židlický nahodil míč až na Martina Bočka a ten z ostrého úhlu poslal míč nad. V páté minutě se poprvé měnilo skóre. James Temple utekl Petru Mandíkovi a jeho ne příliš povedená střela proklouzla do branky hlídané Židlickým. O chvíli později vytáhl Židlický své pochybení napravil a skvěle vyrazil střelu Evanse. Na konci 6. minuty se podařilo českým hráčům vyrovnat. Na výhoz Židlického si ideálně seběhl Boček a z první krásně vyrovnal. Nedlouho poté český tým zachránila branková konstrukce, kdy za Židlickým zazvonila pravá tyč. V poslední minutě se ještě k zakončení protáhl hned přes tři české hráč Clarke, ale jeho pokus naštěstí českou svatyni minul.

Vstup do druhé části se českému týmu vydařil lépe. V 15. minutě vhazoval Tomáš Huráb aut, Martin Boček se pověsil do vzduchu a jeho hlavička poslala český výběr do vedení 2:1. V 16. minutě nejdříve Mark Corbett nastřelil břevno, z protiútoku ale udeřil český tým. Petr Mandík si pěkně zpracoval míč a jeho lob zaplul do brány – 3:1. Uběhlo pár vteřin a opět se měnilo skóre. Brankář Samuel Webb svým výhozem našel Corbetta, který se uvolnil kolem Michala Kubiceho a snížil na 3:2. Divoká přestřelka však nebrala konce. V 17. minutě vedl český tým opět o dva góly. Martin Boček se odhodlal k individuální akci po levém křídle a jeho přesný centr před bránou našel nikým nehlídaného kapitána Martina Chalupu, který střelou o břevno zvýšil vedení českého týmu na 4:2. V 21. minutě mohlo být pro český tým ještě lépe, ale Webb se vytáhl proti střele Chalupy. Ten se z dalšího gólu mohl radovat až o minutu později. To se postavil k přímému kopu a zkušeně zavěsil mimo dosah anglického brankáře. V předposlední minutě druhé části vytáhl Židlický další bravurní zákrok, ale o necelou minutu později už byl krátký proti přímému kopu Evanse po faulu Jakuba Mižára. Evans míč uklidil přesně k pravé tyči – 5:3. 10 vteřin před koncem druhé čáasti ještě rozhodčí odpískal přímák pro Anglii, když Židlický zasáhl míč mimo pokutové území. Mitch Day však na Židlického nevyzrál.

V 26. minutě šel český výběr do vedení 6:3. Sam Webb vyrobil hrubku v rozehrávce, kdy míč naservíroval volnému Bočkovi. Ten dárkem nepohrdl a dokončil hattrick. Hrající trenér Anglie Terry Bowes tak zavelel ke střídání brankářů. Webba nahradil Gareth True. Poté český tým v hojné míře začal sbíral fauly, ale do važných šancí soupeře nepouštěl. 34. minuta navíc opět ukázala, jak je důležité míti svého Bočka. Česká věž po krásné individuální akci zvýšila na 7:3 a udělala tak gólovou tečku za zápasem. V sobotu se český tým utká s Andorrou.

Česká republika – Anglie 7:3 (1:1, 4:2, 2:0)
branky: 6. Boček, 15. Boček, 16. Mandík, 17. Chalupa, 21. Chalupa, 26. Boček, 34. Boček – 5. Temple, 17. Corbett, 24. Evans
sestavy: ČR: Židlický – Huráb, Chalupa, Kubice,  Mižár – Radosta, Mandík, Boček, Vyhnal
Anglie: Webb (26. True) – Bowes, Mitchell, Clarke, Lawson – Evans, Day,Temple, Corbett