Evropská liga: Na úvod turnaje porážka s Francií

beach soccer

V dresu českého týmu nastoupilo do dnešního utkání několik nováčků (Brusch, Toman, Špůrek, Karel, Mandík, Jarouš), což se v úvodu zápasu proti zkušené Francii projevilo a soupeř dostal naše hráče pod tlak. Zejména Basquaise dělal české defenzivě svými průniky velké problémy. Chyby českého týmu se přetavily i ve dvě obdržené červené karty, musel tak hrát v první třetině v oslabení a zápas dohrávat jen s šesti hráči. Češi inkasovali v první třetině pouze jediný gól z nohou Pagise, podržel je skvěle chytající brankář Petr Víšek, který zneškodnil i penaltu Basquaise. V závěru třetiny bylo dokonce srovnáno, když Jaroslav Toman našel před brankou volného Ondřeje Brusche.
I ve druhé části v brance českého týmu podal fantastický výkon Petr Víšek, přesto nedokázal zabránit hned čtyřem inkasovaným gólům. Češi v defenzivě kupili chyby, které Francouzi dokázali trestat. Z českého výběru byl nejblíže korekci skóre za stavu 1:4 Mandík, ale jeho přímý volný kop na útočné polovině mířil do středu francouzské branky.
Poslední část pro český tým začala dobře. Ve třetí minutě se kapitán Martin Chalupa nadechl ke krásnému sólu po levém křídle, prohnal se kolem Samouna a střelou ke vzdálenější tyči snížil na 2:5. O pár desítek vteřin později přidal další gól Jaroslav Toman, to když Chalupa nacentroval míč před branku, kde ho sice Tomáš Robb netrefil ideálně, ale přesto od něj doputoval k Tomanovi, který jej poslal do brány – 3:5. V zápětí nás zachránila tyč, kterou nastřelil Basquaise. Čeští hráči se v poslední části častěji osmělili k útočným výpadům a několikrát dokázali nebezpečně zahrozit ze závarů před brankou. Nejblíže ke snížení byl český tým necelé dvě minuty před koncem, když nejdříve zazněla tyč francouzské branky a z dorážky neuspěl ani Martin Jarouš. Česká republika – Francie 3:5 (1:1, 0:4, 2:0)
branky: 12. Brüsch, 27. Chalupa, 28. Toman – 9. Iborra, 19. Mendy, 19. Brüsch (vlastní), 20. Pagis, 24. Basquaise
červené karty: Karel (ČR), Špůrek (ČR)
Sestavy:
Česká republika: Petr Víšek – Martin Chalupa, Tomáš Robb, Martin Jarouš, Petr Mandík, Jaroslav Toman, Jan Špůrek, Tomáš Karel, Ondřej Brüsch
Francie:

Výsledky Promotion Final:

Skupina A: Německo – Bělorusko 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
branky: 0-1 : Haiduk, min. 8 (2) ; 1-1 : Castelli, min. 2 (2) ; 2-1 : Romrig, min. 9 (3); 2-2: Haiduk, min. 3 (3); 3-2: Heger, min. 1 (3);

Výsledky Superfinále

Skupina B: Švýcarsko – Rumunsko 7:2 (0:1, 4:1, 3:0)
branky: 0-1: Florea, min. 2 (1); 0-2: Maciuca, min. 9 (2); 1-2: Stankovic, min. 7 (2); 2-2: Borer, min. 6 (2); 3-2: Leu, min. 5 (2); 4-2: Ziegler, min. 0 (2); 5-2: K. Jäggy, min. 10 (3); 6-2: Stankovic, min. 9 (3); 7-2: Stankovic, min. 3 (3)

Skupina A: Rusko – Itálie 7:3 (1:0, 3:2, 3:1)
branky: 1-0: Shishin, min. 1 (1); 2-0: Leonov, min. 10 (2); 2-1: Gori, min. 8 (2); 3-1: Makarov, min. 5 (2); 3-2: Ramacciotti, min. 4 (2); 4-2: Eremeev, min. 3 (2); 5-2: Shaykov, min. 8 (3); 5-3: Gori, min. 7 (3); 6-3: Eremeev, min. 5 (3); 7-3: Makarov, min. 2 (3)