Evropská liga: Španělsko si Superfinále nezahraje, Ukrajina vyhrála svou skupinu v divizi B

beach soccer

Divize A
Všichni účastníci divize A Evropské ligy, kteří do Španělska přijeli, ještě neměli jistotu postupu do Superfinále, závěrečné části soutěže. Hned v pátek si postup zajistilo Švýcarsko, které porazilo v divoké přestřelce Portugalce 8:7. Oba týmy postrádaly své opory, jelikož Švýcar Dejan Stankovic i Portugalci Alan Cavalcanti a Nuno Belchior o víkendu působili v ruské lize. Naopak hvězdný Majder si účast ve Španělsku nenechal ujít, ale překvapivě se v tomto zápase (ani v těch dalších) nedokázal střelecky prosadit. Góly však dokázali dávat jiní, ale v dresu Švýcarů byl k nezastavení K. Jäggy, který vsítil hattrick a jeho poslední gól z 34. minuty byl gólem vítězným. V sobotu si Superfinále vybojovalo i Portugalsko, které porazilo Polsko 7:6. Po první bezbrankové třetině se branková smršť spustila hned od prvních minut té druhé. Poláci byli neustále o jeden až dva góly pozadu, ale nakonec se jim podařilo v závěru zápasu vyrovnat a dokonce stav zápasu otočit na 6:5. Drama posledních minut přineslo ale další zvrat. Santos minutu a půl před koncem vyrovnal a Coimbra v poslední minutě vrátil vedení na stranu Portugalců. Postup do Superfinále slaví nakonec i Poláci. V předchozích dvou letech skončili vždy s velkou dávkou smůly na sedmé příčce, tentokrát jim postup neunikl, když ve svém posledním zápase základní části porazili Švýcary 2:1. Hrdinou je autor obou gólů Pavel Friszkemut. Domácí Španělsko před posledním zápasem ědělo, že postoupí, jen pokud v neděli porazí v základní hrací době Portugalce. Úkol se jim však nepodařilo splnit, po 36 minutách zápas skončil 3:3 a na Superfinále do Haagu tak pojede Itálie.

Výsledky

Pátek 17. 8.
Polsko – Španělsko 1:1 (0:1, 0:0, 1:0), penalty 1:2
branky: 0-1: Lima, min. 6 (1); 1-1: Friszkemut, min. 5 (3)
penaltový rozstřel: Amarelle 0:1; Baran 1:1; Lima neproměnil, Wydmuszeck neproměnil, Beiro 1:2, Olejniczak neproměnil.

Portugalsko – Švýcarsko 7:8 (2:2, 4:4, 1:2)
branky: 0-1: Leu, min. 11 (1); 1-1: Graça, min. 8 (1); 1-2: Coimbra (vlastní), min. 2 (1); 2-2: Santos, min. 1 (1); 2-3: Spaccarotella, min. 11 (2); 2-4: K. Jäggy, min. 9 (2); 3-4: Maria, min. 6 (2); 3-5: Rodrigues, min. 4 (2); 4-5: J. Torres, min. 4 (2); 4-6: K. Jäggy, min. 4 (2); 5-6: Santos, min. 4 (2); 6-6: Santos, min. 2 (2); 7-6: Santos, min. 6 (3); 7-7: Schirinzi, min. 4 (3); 7-8: K. Jäggy, min. 2 (3)

Sobota 18. 8.
Španělsko – Švýcarsko 5:8 (2:1, 0:3, 3:4)
branky: 0-1: Spaccarotella, min. 11 (1); 1-1: Gomez, min. 7 (1); 2-1: Gomez, min. 0 (1); 2-2: Leu, min. 11 (2); 2-3 : K. Jäggy, min. 9 (2); 2-4: Spaccarotella, min. 6 (2); 2-5: Schirinzi, min. 10 (3); 3-5 : Gomez, min. 9 (3); 4-5: Kuman, min. 8 (3); 4-6: Schirinzi, min. 6 (3); 4-7: M. Jäggy, min. 3 (3); 5-7: Gomez, min. 1 (3); 5-8: Borer, min. 0 (3)

Portugalsko – Polsko 7:6 (0:0, 5:3, 2:3)
branky: 1-0: Maria, min. 10 (2); 2-0: Maria, min. 8 (2); 2-1: Novo (vlastní), min. 8 (2); 3-1: Novo, min. 8 (2); 3-2: Baran, min. 5 (2); 4-2: Santos, min. 2 (2); 4-3: Golanski, min. 4 (2); 5-3: Maria, min. 1 (2); 5-4: Trzaskowski, min. 8 (3); 5-5: Olejniczak, min. 4 (3); 5-6: Frieszkemut, min. 2 (2); 6-6: Santos, min. 1 (3); 7-6: Coimbra, min. 0 (3)

Neděle 19. 8.
Švýcarsko – Polsko 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
branky: 0-1: Frieszkemutz, min. 11 (3); 0-2: Frieszkemut, min. 7 (3); 1-2: Borer, min. 5 (3);

Španělsko – Portugalsko 5:3 v pr. (0:1, 2:1, 1:1 – 2:0)
branky: 0-1: Novo, min. (1); 1-1: Lima, min. 10 (2); 1-2: Coimbra, min. 2 (2); 2-2: Gomez, min. 1 (2); 3-2: Gomez, min. 8 (3); 3-3: Maria, min. 8 (3); 4-3: Gomez, min. 2 (et); 5-3: Amarelle, min. 0 (3)

Divize B
Plážoví fotbalisté Ukrajiny vyhráli všechny zápasy své skupiny divize B a zajistili si postup do Promotion Final v Haagu. Ukrajinci své soupeře na turnaji doslova válcovali. Krok s ním výsledkově dokázalo držet jen Estonsko, které využilo toho, že Ukrajina v poslední třetině vzájemného zápasu neudržela koncentraci, a dovolila jim korekci stavu z 1:5 na 4:6. Naopak celky Andorry a Anglie schytaly od v pohodě hrajících Ukrajinců výprask 1:13, respektive 2:8. Střelecky oslňoval zejména Zborovskyi, který se postaral o devět branek svého týmu! Gólově se prosadili i oba brankáři Sydorenko a Gladchenko. Blízko k postupu z druhého místa bylo i Estonsko, které na turnaji nahradilo odhlášený Izrael. K tomu potřebovalo porazit v posledním zápase Andorru o osm branek. A úvod zápasu mu vskutku vyšel a v polovině první třetiny byl stav 2:0 díky střelecké potenci Saharova. V dalších minutách se však estonská palebná síla zasekla, i přesto, že je Andořané ke skórování svými chybami v rozehrávce často vybízeli. Na začátku druhé části to však byla překvapivě Andorra, která střelecky procitla a dokázala vyrovnat na 2:2. To však Estonce vyburcovalo a začali znovu budovat brankový náskok, který byl na začátku závěrečné třetiny už šestigólový a čeští fanoušci hodně trnuli. Andorra bohužel nastřelovala jen brankovou konstrukci soupeřovo branky a zahodili i penaltu. Naštěstí se však stav zápasu zastavil na 8:2, i když Estonci branku Andorry v poslední části ostřelovali ze všech pozic a jednou nastřelili i břevno, ale naštěstí další branky nepřidali.

Výsledky skupiny C

Ukrajina – Estonsko 6:4 (1:1, 3:0, 2:3)
branky: 1-0: Sydorenko, min. 8 (1); 2-0: Pachev, min. 2 (1); 2-1: Aniko, min. 8 (2); 3-1: Zborovskyi, min. 6 (2); 4-1: Pachev, min. 4 (2); 5-1: Anton (vlastní), min. 11 (3); 5-2: Saharov, min. 8 (3); 5-3: Aniko, min. 3 (3); 6-3: Zborovskyi, min. 1 (3); 6-4: Galkin, min. 0 (3)

Andorra – Anglie 3:4 (0:0, 1:3, 2:1)
branky: 0-1: Temple, min. 8 (2); 1-1: Godoy, min. 6 (2); 1-2: Webb, min. 6 (2); 1-3: Temple, min. 1 (2); 2-3: Mejías, min. 9 (3); 2-4: Lawson, min. 3 (3); 3-4: Mejías, min. 2 (3)

Ukrajina – Andorra 13:1 (3:0, 5:0, 5:1)
branky: 1-0: Riabchuk, min. 8 (1); 2-0: Zborovskiy, min. 4 (1); 3-0: Budzko, min. 0 (1); 4-0: Gladchenko, min. 7 (2); 5-0: Zborovskiy, min. 5 (2); 6-0: Riabchuk, min. 5 (2); 7-0: Korniichuk, min. 4 (2); 8-0: Illichov, min. 2 (2); 9-0: Zborovskyi, min. 8 (3); 10-0: Budzko, min. 6 (3); 11-0: Andreiev, min. 5 (3); 11-1: Blázquez, min. 5 (3); 12-1: Riabchuk, min. 2 (3); 13-1: Zborovskyi, min. 1 (3)

Anglie – Estonsko 3:4 (2:2, 1:1, 0:1)
branky: 0-1: Siska, min. 11 (1); 0-2: Galkin, min. 10 (1); 1-2: Temple, min. 8 (1); 2-2: Lawson, min. 2 (1); 3-2: Evans, min. 11 (2); 3-3: Saharov, min. 7 (2); 3-4: Truusalu, min. 6 (3);

Estonsko – Andorra 8:2 (2:0, 5:2, 1:0)
branky: 1-0: Saharov, min. 11 (1); 2-0: Saharov, min. 6 (1); 2-1: Mejías, min. 10 (2); 2-2: Blázquez, min. 9 (2); 3-2: Lukk, min. 7 (2); 4-2: Galkin, min. 6 (2); 5-2: Truusalu, min. 3 (2); 6-2: Galkin, min. 2 (2); 7-2: Truusalu, min. 0 (2); 8-2: Truusalu, min. 7 (3)

Anglie – Ukrajina 2:8 (1:3, 0:1, 1:4)
branky: 1-0: Younie, min. 3 (1); 1-1: Zborovskiy, min. 3 (1); 1-2: Pachev, min. 1 (1); 1-3: Korniichuk, min. 0 (1); 1-4: Zborovskyi, min. 7 (2); 1-5: Andreiev, min. 7 (3); 1-6: Illichov, min. 6 (3); 2-6: Day, min. 6 (3); 2-7: Zborovskyi, min. 5 (3); 2-8: Gladchenko, min. 3 (3)

1. Ukrajina 3 0 0 0 27:7 9
2. Estonsko 2 0 0 1 16:11 6
3. Anglie 1 0 0 2 9:15 3
4. Andorra 0 0 0 0 6:25 0