Evropská liga vyvrcholí opět v srpnu

beach soccer

BSWW zveřejnila harmonogram akcí na rok 2015. Zatím jej ale označuje za neoficiální a všechny termíny je třeba brát s rezervou. Zajímavou informací je skutečnost, že nejvíce očekávaná událost roku, tedy světový šampionát, by se mohl tentokrát odehrát již v červenci. A to konkrétně od 9. do 19. července. Naposledy se v tomto období odehrálo MS 2008 ve Francii, od té doby byl prefereván termín na podzim. Světový šampionát by se tak odehrál pouze dva týdny po Evropských olympijských hrách, do jejichž programu je zařazen i plážový fotbal. Bohužel obě významné akce se uskuteční bez účasti českého národního týmu.

Liga mistrů opět začátkem června 

Velkou popularitu si v posledních dvou letech získala i klubová soutěž Euro Winners Cup, která je určena mistrům jednotlivých evropských lig. Loni se zde poprvé představil i český zástupce, fotbalisté Bohemians 1905 postoupili do osmifinále turnaje, zde je však vyřadil italský mistr Milano BS. Účast v letošním ročníku si zajistili až díky výsledkům dramatického závěrečného kola Superligy. Turnaj by se měl dle předběžných informací odehrát od 2. do 9. června v Itálii.

Evropská liga s otazníky

Pro Evropskou ligu (EBSL) známe jen tři termíny. V červnu by se měla soutěž hrát v Moskvě (12. – 14.), v srpnu pak zamíří do maďarského Siofoku (7. – 9.) a italského střediska Jesolo (20. – 23.), kde se uskuteční závěrečný podnik celé ligy. Český národní tým je účastníkem Divize B.

Vybrané události /neoficiální termíny/:
29. – 31. 5. Euro Beach Soccer Cup
2. – 7. 6. Euro Winners Cup (Itálie)
12. – 14. 6. Evropská liga (Moskva)
24. – 28. 6. Evropské olympijské hry (Baku)
9. – 19. 7. Mistrovství světa (Portugalsko)
7. – 9. 8. Evropská liga (Siofok)
20. – 23. 8. Evropská liga (Jesolo)
3. – 7. 11. Beach Soccer Intercontinental Cup (Dubaj)
15. – 22. 11. Mundialito de Clubes