Filip Vyhnal: Plzeň chceme porazit a pak se uvidí

beach soccer

Na začátku letošní sezony se stal Filip Vyhnal jedním z hráčů, kteří se zapojili do přípravného kempu nově vznikajícího týmuJunioři ČR, který se měl skládat z mladých hráčů s perspektivou rozšíření kádru české reprezentace. Vyhnal se stal jedním z těch, kteří v úvodním kempu zaujali a obdržel pozvánku na další tréninky. Společně s týmem Juniorů prožívá krásnou sezonu, když jediné zaváhání přišlo ve 4. kole s Bohemkou, jinak jsou Junioři neporaženi. Díky tomu stále drží naději na zisk mistrovského titulu.

Svým vystupováním v Superlize si Filip Vyhnal řekl o nominaci do národního týmu, s nímž se zúčastnil turnaje v Bělorusku. Jeho hattrick v duelu proti Íránu na vítězství nestačil, ale rozhodně si hlasitě řekl o další pozvání do reprezentace.

Minulý týden jste si zahrál poprvé za reprezentaci během turnaje v Bělorusku. Jak si v nich podle Vás český tým vedl?

Proti Íránu si myslím, že jsme odehráli hodně slušný zápas. Ačkoliv v našem týmu nás bylo šest hráčů, kteří jeli na zahraniční turnaj za národní tým poprvé, hráli jsme s nimi vyrovnanou partii až do konce zápasu. Za stavu 4:4 jsem vyslal slušnou střelu,ale brankář ji chytil a z protiútoku jsme inkasovali. Kdyby tam spadla, myslím, že už bychom to nepustili, ale bohužel. Druhý zápas s Běloruskem se nám ovšem vůbec nevydařil. Udělali jsme spoustu chyb a ty soupeř trestal. S tímto výkonem bychom neměli šanci proti nikomu. Sice jsme oba zápasy prohráli, ale ostudu jsme určitě neudělali a získali spoustu zkušeností.

V zápase proti Íránu jste vstřelil hattrick. Jak se jednotlivé branky zrodily?

První branka padla po kombinaci,kdy Michal Salák hodil aut Chajdovi (pozn. Martin Chalupa), ten z prvního doteku na mě prostrčil míč mezi dvěma soupěři a já jsem z otočky poslal míč po zemi do sítě podél brankáře. Před druhým Ivan Hašek dobře vystřelil, brankář vyrazil míč před sebe a přes dva ležící hráče jsem ho propálil do sítě. A třetí, dostal jsem na půlce z pravé strany křižný balon, doběhl jsem s ním až k bráně, snažil jsem se opět mířit podél brankáře a s malou pomocí íránského obránce to vyšlo.

Co se Vám honilo hlavou, když Vás Martin Chalupa oslovit s nabídkou hrát plážák? Znal jste tento sport již zdřívějška?

Sport jsem samozřejmě znal. Když běžel nějaký zápas v televizi tak jsem se díval, ale nevyhledával jsem ho. Zahrát jsem si ho ale vždycky chtěl a když mi Chajda napsal, jestli to nechci zkusit a přijít na trénink, tak jsem vůbec neváhal.

V lize hrajete za Juniory a jako nováček si nevedete vůbec špatně. Jaké josu hlavní příčiny dosavadních úspěchů?

Nejspíš to, že Chajda vybral pro tým typologicky vhodné hráče, které plážák baví a chtějí se zlepšovat, což je nejduležitější. Dále pak máme dobré tréninky, které vede Milan Bouška. Dost se nám věnuje, radí nám a my se to snažíme stoprocentně plnit. V bráně máme zkušeného Tomáše Židlického, který dává do naší hry hodně klidu, která nám novým hráčům zatím občas schází.

Do konce Superligy zbývá poslední kolo a Junioři jsou stále ve hře o titul. Jaké si na něj dáváte šance?

Když tento tým vznikal, nikoho asi nenapadlo, že před posledním kolem budeme mít šanci na titul. Jsme samozřejmě rádi, že máme ještě o co hrát, ale řekl bych, že šance je spíš teoretická. Museli bychom vysokým rozdílem porazit Plzeň Team a čekat, že Bohemce se nevydaří zápas s Viktorkou a to se nestane. My chceme porazit kluky z Plzně a uvidíme na co to bude stačit.

Co je pro Vás nyní větší prioritou? Fotbal nebo plážák?

Prioritou je jednoznačně plážák. Chci se mu stoprocentně věnovat a uvidíme kam to povede. Mít na sobě národní dres byl skvělý pocit a rád bych to zažíval častěji. Fotbal budu hrát dál, mám ho rád, ale už půjde jen o doplňkový sport.