Superliga: Plzeň Team nejblíže titulu

O mistrovském titulu již mohlo být rozhodnuto po 6. kole, kdyby duel Plzeň Team – Bohemians 1905 vyhrál jeden z týmů v základní hrací době. Jan Koller však v posledních sekundách zápasu proměnil za klokany penaltu na 9:9 a zápas tak rozhodlo až prodloužení. To rozhodl jediným gólem útočník Michal Salák, hrdina zápasu, který vstřelil 4 branky a přiblížil plzeňský tým historicky druhému ligovému titulu (poprvé v roce 2011). Vše je však stále otevřené a titul může vyhrát za určité konstalace výsledků i třetí v pořadí – Junioři ČR.

Duel Plzeň Teamu a Bohemky byl ozdobou dosavadního průběhu ligy. Oba týmy se vystřídaly v průběhu zápasu ve vedení a nakonec bylo v dramatickém klání k vidění 19 branek. Bohemka měla dobrý vstup do zápasu a brzy vedla 4:1, ale Plzeň Team to nepoložilo a začal náskok stahovat. Dorovnat ztrátu se mu podařilo v úvodu poslední třetiny a do vedení se poprvé dostal až necelé tři minuty díky gólu Michala Saláka. Michal Kubice sice brzy vyrovnal, ale Tomáš Peteřík, nejlepší střelec soutěže, poslal své spoluhráče znova do drobného náskoku. V závěru ale opět vyrovnal Koller a rozhodnutí tak přineslo již zmiňované prodloužení.

Ve druhém duelu pondělního programu Superligy vyhráli Junioři nad Moe´s 9:2. Hattrickem se na výhře podílel Filip Vyhnal. Zápas Braník – Ladronka se dnes neodehrál. Hráči Braníku se k němu nedostavili a zápas tak byl kontumován 3:0 ve prospěch Ladronky. Podobná situace nastala v nedávné době i ve švýcarské či německé lize, kde došlo rovněž ke kontumaci ligového zápasu.

Plzeň Team – BS Bohemians 1905 10:9 v pr. (2:4, 2:2, 5:3 – 1:0)
branky: Salák 4, Peteřík 3, Mižár 2 – Koller 2, Boček 2, Stejskal 2, Chalupa, Kubice, Říha

Junioři – Moe´s 9:2 (3:0, 3:1, 3:1)
branky: Vyhnal 3, Radosta 2, Židlický 2, Malina 2 – Sirotek 2

Braník – Ladronka 0:3 kontumačně