Fortuna Beach Soccer League bude mít dva nováčky. Vedle Sparty postoupily i Teplice

Letošní ročník Fortuna Beach Soccer League bude mít hned dva nováčky. K šestici týmů z minulého roku se připojí Sparta Praha a SK Bosnia Online EU Teplice, oba celky si vybojovaly svou účast mezi elitou v rámci dvou Amatérských turnajů. Zatímco Sparta ovládla turnaj zkraje května, v neděli 26. května se radovaly Teplice, které se vrátí po dlouhých pěti letech. „Jsem velice šťastný, že jsem mohl být u toho a vybojovat postup do Fortuna Beach Soccer League,“ prozradil jeden ze zkušených teplických hráčů Jan Ruda.

O vítězství Sparty v prvním Amatérském turnaji jsme už informovali. Pražský tým předčil Beach Radlice, BS Galaksia Praha 23 a BS Effectix. „Turnaj hodnotím suprově. Jsme rádi, že jsme to dotáhli,“ povídal tehdy Pavel Plecitý.

Díky triumfu v Amatérském turnaji dostala Sparta možnost zúčastnit se Fortuna Beach Soccer League. „Půjdeme do ní!“ hlásil odhodlaně Pavel Plecitý. „V lize je Slavia, Bohemka, ale Sparta tam není. A myslím si, že v takovém sportu by taky mělo být derby pražských ´S´. Šel jsem do toho s tím, že do ligy půjdeme, takže rozhodně do ní jdeme, když máme tu možnost.“

Druhý Amatérský turnaj se hrál v závěru května. V akci se znovu představila Sparta Praha, ale také BS Roma uno a především SK Bosnia Online EU Teplice, český mistr z roku 2017, který se do plážového fotbalu vrátil po pěti letech. Do pražské Beach-arény přivezli Tepličtí zkušené hráče v čele s brankářem Václavem Šlégrem či Jiřím Formánkem s Janem Rudou.

Teplice si na úvod turnaje poradily se Spartou 6:3, když se o čtyři góly postaral právě zmíněný Jan Ruda. Následně si pražský tým, který už hrál s jistotou účasti ve Fortuna Beach Soccer League, poradil s BS Roma uno 8:3. Teplicím pak k postupu stačil jakýkoliv bodový zisk proti BS Roma uno. Nakonec byla ze zápasu jasná záležitost v podobě vysokého vítězství 17:4.

O devět gólů ve druhém utkání a v součtu tedy o neskutečných 13 branek ve dvou zápasech se postaral Jan Ruda. „Pevně věřím, že jsme našim fanouškům udělali velkou radost!“ prohlásil následně na klubovém webu. Sedm gólů ve dvou utkáních pak vstřelil Zdeněk Holdy.

„Výhra v Amatérské lize byla pro nás klíčová vzhledem k stanovenému cíli, kterým byl postup do Fortuna Beach Soccer League. Jsem velice hrdý na mužstvo, které ukázalo své kvality,“ dodal brankář a zároveň kapitán týmu Václav Šlégr.

Fortuna Beach Soccer League odstartuje v sobotu 22. června. Základní část by se měla odehrát ve dvou hracích víkendech (22. – 23. 6. a 13. – 14. 7.). Zúčastní se celkem osm týmů: BS Slavia Praha, BS Villagers Uherské Hradiště, BS Bohemians Praha 1905, BS Ladronka Praha, BS Dukla Praha, Česká reprezentace do 20 let a právě dva zmínění nováčci.

Amatérský Beach Soccer turnaj 2024 (26. 5.)

PosTýmZVV pp.V pen.PVBOBBody
1220002376
2210011193
3200027250