Amatérský turnaj ovládla Sparta. Ve „finále“ zdolala Beach Radlice, pomohl i reprezentant

Letošní ročník Amatérského Beach Soccer turnaje zná svého vítěze. Z trofeje se po dramatickém průběhu radovala Sparta Praha, která v závěrečném utkání dokázala zdolat obhájce triumfu z Beach Radlice 3:2. Šlo o takové finále, jelikož vítěz zápasu měl jistotu prvenství. Mladíkům z Radlic stačila i remíza, jelikož bod za výhru na penalty by Spartě nestačil. Třetí skončil tým BS Galaksia Praha 23, na 4. místě se umístili BS Effectix.

Amatérský Beach Soccer turnaj se letos konal trochu jinak než v předchozích letech. Tentokrát se hrálo pouze v jeden den se zkrácenými zápasy na 3×8 minut. Dva největší favorité na vítězství, tedy celky Beach Radlice a Sparta Praha, vstoupili do turnaje vítězně. Radlice si na úvod poradily s Galaksií 6:1, když se dvěma góly blýskl Vojtěch Lenert. Sparta uspěla proti Effectix (3:1).

Stejným poměrem si s týmem Effectix, za který nastoupil i bývalý juniorský reprezentant Martin Haniak, poradily Radlice. „Turnaj jsme začali dobře, měli jsme dvě výhry, i když jsme porazili trošku slabší soupeře,“ hodnotil první dva úspěšné zápasy Matyáš Jakouš, jedna z opor Radlic.

Pro tým, který je z velké části složen z mladíků, kteří se připravují pod trenérem Michalem Lukičem, šlo po dlouhé době o zápasové vytížení. „Zápas je úplně něco jiného než trénink. Samozřejmě jsme měli i nějaká modelová utkání, ale zápasu se to nevyrovná. Pravidelně nás chodilo málo, takže bylo vidět, že jsme hráli více ti, co jsme chodili. Na druhé půlce, která tolik nechodila, bylo vidět, že už ke konci nemohli, neměli dost kondice,“ přidal Matyáš Jakouš.

Ve druhém kole přišlo překvapení, když Sparta prohrála s Galaksií na penalty po remíze 2:2. Mezinárodní tým BS Galaksia Praha 23, za který nastoupilo deset hráčů deseti různých národností, si pak na závěr poradil s Effectix jednoznačně 6:1. Hattrickem se blýskl Portugalec Sergio Costa, dva góly přidal Struan Kish ze Skotska.

Prohra Sparty s Galaksií znamenala, že v posledním zápase musela vyhrát za tři body, aby se bodově srovnala s Radlicemi a díky lepšímu vzájemnému utkání celý turnaj opanovala. V klíčovém utkání se ukázala i zkušenost velké posily Sparty, reprezentačního brankáře Lukáše Karpíška. „Jsem rád, že nám Karpi pomohl, strašně nám poradil, protože pro spoustu z nás to bylo úplně poprvé,“ poděkoval sparťan Pavel Plecitý.

Lépe nicméně vstoupily do utkání Radlice, když se už ve 2. minutě prosadil brankář Marek Matyáš Ďuriník. Ve druhé třetině se nicméně podařilo Spartě vyrovnat a hned zkraje závěrečného dějství přišla nakonec rozhodující trefa v podání Vojtěcha Chocholouše, který v turnaji zaznamenal celkem čtyři góly a společně se Sergiem Costou z Galaksie se stali nejlepšími střelci.

„Turnaj hodnotím suprově. Jsem rád, že jsme zvládli zápas proti těm nejzkušenějším, kteří to hrají už delší dobu. Jsme rádi, že jsme to dotáhli,“ zmínil Pavel Plecitý. „Bylo to vyrovnané, měli jsme spoustu šancí, měli jsme na to vyhrát… Bohužel tam pak byl sporný moment s penaltou, která nakonec nebyla, takže jsme padli,“ přidal své hodnocení závěrečného duelu Matyáš Jakouš z Beach Radlice.

Sparta Praha se mohla radovat z prvenství. „Kluky jsem sháněl na poslední chvíli. Ti, které jsem měl už domluvené, se mě za poslední týden ptali, jak se to hraje, že to ani kolikrát neviděli. Říkal jsem jim v klidu, že pravidla znám. Pak přišel Lukáš Karpíšek a poradil nám s taktikou, jak se pohybovat po hřišti, protože znát pravidla není všechno. Myslím si, že nám to do začátku moc pomohlo. Myslím si, že to i kluky hrozně bavilo. Byl vidět rozdíl mezi zápasy, postupně jsme do sebe dostávali, jak se na tom písku běhá,“ zakončil Pavel Plecitý.

Sparta jako vítěz Amatérského Beach Soccer turnaje nyní bude mít možnost se zúčastnit i Fortuna Beach Soccer League, tedy nejvyšší české soutěže v plážovém fotbale.

Amatérský Beach Soccer turnaj 2024

PosTýmZVV pp.V pen.PVBOBBody
132001856
2320011156
331011994
4300033120

Amatérský Beach Soccer turnaj 2024 – statistiky hráčů