Kvalifikaci o Beach Games hodnotí kapitáni obou mužstev

Kapitán Filip Vyhnal hodnotí uplynulý turnaj

Filipe, kvalifikace na Beach Games před několika dny skončila. Postup na ně se nám bohužel vybojovat nepodařilo. Jak s odstupem několika dní hodnotíš vystoupení našeho mužstva na turnaji?

Já stále ještě vydýchávám ten úvodní zápas s Běloruskem. Kdybychom ten zápas vyhráli, turnaj bychom hodnotili pravděpodobně diametrálně odlišně. Na kdyby se ovšem nehraje, to utkání jsme zkrátka ztratili. Nicméně jsme získali další cenné zkušenosti, které se budou v dalších turnajích určitě hodit. Zkusili jsme si hru, kterou bychom se chtěli na příštích turnajích prezentovat. Ne úplně vždy se nám dařilo, ale věřím, že to přijde a bude se to jen zlepšovat.

Střetli jste se s Běloruskem, Tureckem a v přátelském utkání s místním výběrem. Který zápas považuješ za nejpodařenější a který naopak za „zápas blbec“?

Nejpodařenější a zápas blbec, tak bych asi nenazval žádné z našich utkání. Ve všech byly dobré, ale i špatné věci. Nejlépe jsme odehráli zápas s Kazachstánem, ale tam to bylo zapříčiněné kvalitou soupeře, která nebyla taková, jako u předešlých soupeřů.

Mužstvo nemělo na turnaji příliš valnou produktivitu. Ve dvou soutěžních zápasech jste dokázali nastřílet „jen“ 5 branek. Čím to, že jste se nedokázali více prosadit?

V zápase s Tureckem nám chyběla přesnost a možná větší důraz před brankou. Nicméně poté jsme vstřelili ve zbývajících zápasech 5 gólů, což není úplné zlé. Ale uznávám, že v zápase proti Kazachstánu jsme měli určitě vstřelit více branek.

V pondělí jste se vrátili zpět do ČR. Jak bude vypadat reprezentační program v následujících týdnech?

Program bude jasný. Čekají nás tak 2-3 tréninky týdně. Ty bychom měli proložit několika přátelskými zápasy.

Jaký další turnaj na Vás v nejbližší době čeká?

Další turnaj bychom měli odehrát v červenci v Moskvě. Jde o kvalifikaci na Mistrovství světa, kde je pro mě jednoznačným cílem postup ze základní skupiny. Pokud budou zápasy podle stejného klíče, tak po případném postupu nás čeká dalších 5 těžkých utkání. A to je přesně to, co naše reprezentace potřebuje.

 

Aneta Jungová hodnotí uplynulý turnaj

Aneto, na turnaji ve španělském Salou jste odehrály celkem čtyři utkání. Z toho jste jednou zvítězily a třikrát prohrály. Celkově jste tak obsadily poslední 5. místo. Jak hodnotíš s odstupem času uplynulý turnaj?

Turnaj ve Španělsku hodnotím jako velký posun pro nás pro všechny. Nasbíraly jsme zde další zkušenosti, které nás posouvají stále dopředu.

Vstřelily jste celkem 16 branek, což je společně s Anglií druhý největší počet gólů. Na druhou stranu jste jich obdržely 27, tedy nejvíce ze všech mužstev na turnaji. Co stálo za tak velkým počtem obdržených branek?

S počtem vstřelených branek jsme spokojeni, nicméně velké množství obdržených branek pramenilo z toho, že nám v posledních třetinách docházely síly a tím pádem ani naše koncentrovanost nebyla stoprocentní.

Turnaj jste začaly skvěle, když jste dokázaly porazit Angličanky, které nakonec turnaj vyhrály. Poté následovaly tři prohry. Kde vidíš kámen úrazu?

Kámen úrazu byl především v tom, že nás soupeři přehráli fyzicky a silově.

V pondělí jste se vrátily zpět domů. Jaký další program teď budete s holkami mít?

Program následujících týdnů je jasný. Budeme hlavně trénovat.

Jaký nejbližší turnaj teď na reprezentaci žen čeká?

Další turnaj, na který se chystáme, proběhne v červenci v Portugalsku.