V zápase se Španělskem musíme předvést týmový výkon, říká kapitánka Aneta Jungová

Aneto, vstup do turnaje se vám povedl na jedničku. Porazily jste Anglii. Co stálo podle tebe za skvělý úvodním zápasem?

Za úspěšným prvním utkáním proti Anglii stálo určitě to, že jsme plnily taktické věci. Důležitý byl především týmový výkon a naše natěšení na tento turnaj. To byly hlavní motivační faktory, které musíme přenést i do dalších zápasů.

Následoval druhý zápas s Ruskami. Ten bohužel skončil prohrou. Jaký byl rozdíl mezi prvním a druhým zápasem?

Zaspaly jsme především první třetinu, kde jsme dostaly dva rychlé góly. Do toho se nám v zápase zranila Míša Jablončíková, a to je velké oslabení. Tým Rusek byl oproti Angličankám více důraznější.

V pátek jste sehrály své třetí utkání. Se Švýcarkami jste držely krok do stavu 2:2. Následoval gól na 3:2. Poté si ale zápas vzaly pod kontrolu soupeřky. Kde vidíš ten zlom, který zápas rozhodl?

Proti Švýcarkám jsme se ve druhé třetině dostaly do vedení 3:2. Podle mě nastal zlom v situaci, kdy jsme dostaly gól na 3:3. S ohledem na třetí utkání během 24 hodin nám začaly trochu docházet síly. Ve třetí třetině jsme dostávaly zbytečné a laciné góly, které zápas rozhodly.

V sobotu odehrajete poslední zápas ve skupině. Od 17:15 se střetnete s domácími Španělkami. Co musíte udělat pro to, abyste tohoto velmi silného soupeře porazily?

Musíme pro to všichni udělat maximum. Nemám co ztratit. Pokud předvedeme trpělivý a zodpovědný výkon, věřím, že nám bude štěstí přát.

Jaké vidíš šance na výhru v sobotním zápase?

Šance jsou vždycky. My se dopředu nevzdáváme, jdeme si za svým, a to za VÍTĚZSTVÍM!