Hráči Plzeň Teamu na písku opět triumfovali

Plzeň – Celkem deset týmů se představilo na pískovém kurtu v areálu Lokomotivy v Plzni na Slovanech při kvalifikačním turnaji Českého poháru v plážovém fotbale. A druhý ročník Orel cupu nabídl velmi atraktivní podívanou.

V nabitější skupině A si postup do semifinále vybojovali loňští finalisté Plzeň Team a Moe´s. Jejich vzájemný duel rozhodl jediným gólem již ve 3. minutě Tomáš Peteřík. Ze skupiny B se dál probil tým Allianz Plzeň, který střelecky táhlo duo Václav Koc – Martin Švejda, a také celek Professional Building.

V prvním semifinále začali lépe hráči Moe´s, které poslal do vedení fotbalista třetiligové Jiskry Domažlice Marek Bauer. Pak však srovnal Švejda, ale dvě minuty před koncem poslal Allianz do finále futsalista Indossu Václav Koc.
Další futsalista, ale v dresu Plzeň Teamu, Michal Holý, otevřel krásnou střelou skóre druhého semifinále. Ve druhé třetině pak pojistili postup z penalty Fürbacher a kanonýr Peteřík.

Finále nabídlo plážový fotbal vysoké kvality, obhájce titulu Plzeň Team prohrával 0:1 a 2:3, půl minuty před koncem ale vyrovnal svou osmou trefou Tomáš Peteřík. V penaltovém rozstřelu měl silnější nervy Plzeň Team, ve třetí sérii gólman Zdeněk Daněk zneškodnil pokus Hrubého a sám pak při exekuci penalty nezaváhal. Plzeň Team tak obhájil loňské prvenství a zajistil si účast v republikovém finále Českého poháru.

„Rozhodl ten závěr, kdy jsme vyrovnali docela šťastně těsně před koncem. Penalty, to už byla loterie. Uspět bylo určitě těžší než loni, hlavně ve finále, kdy jsme dvakrát prohrávali a nedařilo se nám,“ řekl gólman a kapitán Plzeň Teamu Zdeněk Daněk.

Pořadí – sk. A: 1. Plzeň Team 12 bodů (13:2), 2. Moe´s 9, (9:3), 3. Ultimate Plzeň 6, (6:7), 4. Nezdice 3, (4:12), 5. Chelsea Revival 0, (6:14).

Pořadí – sk. B: 1. Allianz Plzeň 12 bodů, (17:1), 2. FC Professional Building 7, (5:2), 3. FC Beach Bitches 5, (7:9), 4. FC Zmar 4, (8:8) 5. Dynamit Plzeň 0, (3:20).

Semifinále: Allianz Plzeň – Moe´s 2:1 (Švejda, Koc – Bauer), Plzeň Team – FC Professional Building 3:0 (Holý, Fürbacher, Peteřík

O 3. místo: Moe´s – FC Professional Building 2:1 (Košař, Sirotek – P. Suchý).

Finále: Allianz Plzeň – Plzeň Team 3:4 na PK (Švejda 2, Harmady – Mižár, Vavrač, Peteřík, rozhodující PK: Daněk).

Nejlepší brankář: Jakub Štrunc (Allianz Plzeň), nejlepší hráč: Marek Bauer (Moe´s), nejlepší střelec: Tomáš Peteřík (Plzeň Team).

Střelci: 8 – Peteřík (Plzeň Team), 7 – Švejda, 6 – Koc (oba Allianz), 5 – Sirotek (Moe´s), 4 – Fürbacher (Plzeň Team), Bauer (Moe´s).

Odkaz: Hráči Plzeň Teamu na písku opět triumfovali