Huráb: Máme podobný styl, mohla by to být vyrovnaná utkání

beach soccer

Česká reprezentace už dnes vstoupí do Středoevropského poháru. Jejím prvním soupeřem bude Maďarsko. Jaké očekává duely jsme se zeptali jednoho z nejzkušenějších hráčů našeho výběru. Tomáš Huráb už má na svém kontě 44 reprezentačních startů, v nichž vstřelil 21 branek.

„S Maďary jsme odehráli nejvíce vzájemných utkání. Ze začátku nás poráželi po našich technických chybách pro neznalost pravidel, ale postupem času jsme je začali i porážet. Vždy to byly tahanice až do konce o vítězství,“ vzpomíná Huráb na první vzájemné duely. Ten vůbec první se uskutečnil v květnu 2008, poslední v srpnu 2014. Celkově se Češi s Maďary utkali už jedenáctkrát.

Za tu dobu se pochopitelně oba týmy již téměř kompletně vyměnily. „Již jim nehrají dvě opory Mark Ughy a Tamász Weisz, kteří to teď trénují. Tím, že postoupili do divize A jeden rok, udělali kus práce jak na stabilizaci kádru, tak i herním systému. Mají šikovné, technické a běhavé hráče. V divizi A nasbírali mnoho zkušeností,“ představuje Tomáš Huráb prvního soupeře Čechů, který je aktuálně na sedmém místě evropského žebříčku a na devatenáctém světového.

I proto by měli být proti České republice (16. v Evropě) favority. „Pro dvojzápas očekávám od nich velmi kvalitní přístup. Tím, že máme podobný styl, by se mohlo jednat o vyrovnaná utkání,“ předpokládá Huráb. Síly soupeře se nebojí. „Pro naší přípravu je určitě dobře, že hrajeme se silnými soupeři. Tak odhalíme naše nedostatky, kterým se můžeme věnovat a uspět pak při Evropské lize nebo v kvalifikaci mistrovství světa,“ dodal na závěr.

Utkání ČR – Maďarsko se hrají v Beach Klubu Ládví v pátek 20. 5. od 18 hodin a v sobotu 21. 5. od 11 hodin. Vstup je zdarma.