Superliga: Duel loňských finalistů jasně pro Bohemku

beach soccer

V úvodním zápase nové sezony se střetly tým BS Ladronka Praha a BS Bohemians 1905, tedy finalisté loňského ročníku. Oba týmy postrádaly některé své opory, ale více se absence podepsaly na Ladronce, které kvůli zdravotním problémům chyběli Jakub Tošovský a Jukub Slunéčko, kvůli pracovním povinnostem kapitán Milan Bouška a do týmu Junioři ČR přestoupil brankář Tomáš Židlický. Šanci tak dostalo v dresu Ladronky několik nových hráčů. Jednoho nováčka si přichystala i Bohemka. Poprvé se v plážovém fotbale představil brankář Miroslav Miller, známý zejména ze svého působení ve fotbalové Mladé Boleslavi.

Zápas se výsledkově začal lámat ve druhé třetině, kdy plážoví klokani odskočili Ladronce na tříbrankový rozdíl z 2:1 na 4:1. O obě branky důležité branky se postaral obránce Martin Chalupa, který čistý hattrick dokončil ve 28. minutě. V závěru utkání ještě rozdíl ve skóre zvýraznili Boček a Říha. Hráči Bohemians se tak radovali z vítězství 7:1.

To druhé utkání bylo o poznání vyrovnanější. V duelu dvou nováčků se nakonec radovali z vítězství 3:2 Junioři, kteří porazili Žižkov. Stejně tak jako v loňském roce, jsme se i letos dočkali v úvodním kole dramatického zvratu v posledních vteřinách zápasu. Junioři napodobili hráče Malé Strany a díky brankám Špulky a Radosty otočili v posledních dvou minutách do té doby nepříznivý stav z 1:2 na 3:2.

BS Bohemians 1905 – BS Ladronka Praha 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)
branky: 2. Kubice, 12. Boček, 13. Chalupa, 18. Chalupa, 28. Chalupa, 32. Boček, 34. Říha – 4. Dlouhý
sestavy: Bohemians: Miller, Víšek – Chalupa, Kubice, Vladyka, Boček, Stejskal, Říha.
Ladronka: Bártl, Šerák – Bellada, Píšek, Vodehnal, Sklenář, Spal, Doležal, Huráb

Junioři ČR – FK Viktoria Žižkov 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
branky: 6. Vyhnal, 35. Špulka, 36. Radosta – 23. Straka, 27. Mamula
sestavy: Junioři: Malina, Židlický – Hašek ml., Pinkas, Špulka, Radosta, Vyhnal, Jurčík.
Žižkov: Chrpa – Bureš, Borek, Horváth, Mamula, Straka, Karel, Vondráček, Hakl