Intercontinental Cup: Írán posledním postupujícím

Posledním účastníkem semifinále turnaje v Dubaji se stal Írán, který ve čtvrtek převálcoval Maroko 5:0. Za postupem vítěze loňského ročníku táhl tandem Naderi Ahmadzadeh (dohromady 4 góly), který patřil mezi klíčové hráče výběru již v předešlém programu turnaje. Hrdinou byl zvláště Ali Naderi, pro něhož to byl již druhý zápas v řadě, ve kterém se postaral o vítězný gól svého týmu.

Největší pozornost ale na sebe strhl souboj titánů – Rusko vs. Brazílie. Brazilci se ujali vedení po brance Gabriela, hráče italského klubu BS Catania. Ale to byl žel pro jihoamerický tým jediný střelecký zápis. V poslední třetině vyrovnal ruský útočník Shishin a v prodloužení zápas rozhodl Yuri Krasheninnikov.

V semifinále se tak střetnou následující dvojice: v repríze loňského finále se představí Rusko – Írán, druhou dvojici vytvoří velcí rivalové z Portugalska a Brazílie.
Japonsko – USA 3:1

branky: 1-0: Terukina, min. 9 (1); 2-0: Ozu, min. 5 (1); 2-1: Balsano, min. 3 (2); 3-1: Goto, min. 3 (3).

Brazílie – Rusko 1:2 v pr.

branky: 1-0: Gabriel, min. 5 (1); 1-1: Shishin, min. 10 (3); 1-2: Krash, min. 2 (et).

Portugalsko – SAE 3:2

branky: 0-1: Walid, min. 4(1); 0-2: M. Alzaabi, min. 8 (2); 1-2: Alan, min. 7 (3); 2-2: B. Novo, min. 5 (3); 3-2: B. Novo, min. 3 (3).

Maroko – Írán 0:5

Goals: 0-1: A. Naderi, min. 0 (2); 0-2: A. Naderi, min. 8 (3); 0-3: M. Ahmadzadeh, min. 4 (3); 0-4: M. Ahmadzadeh, min. 3 (3); 0-5: F. Boulokbashi, min. 0 (3).