Intercontinental Cup: Xavier dovedl Brazilce k postupu

Fotbalisté Maroka přijeli na Intercontinental Cup dobře připraveni a potrápili favorizované Portugalce. Ti museli v první polovině vzájemného duelu opakovaně dotahovat jednobrankové manko soupeře. Ale v divoké přestřelce druhé třetiny se Portugalci přece jen ujali vedení o dva góly, které v bezbrankovém třetím dějství dokázali uhájit. První dva zářezy za novou vlast si v portugalském dresu připsal naturalizovaný Brazilec Bernardo Martins.

Velký den pro Xaviera

Vydařený den prožil v dnešním programu brazilský útočník Bruno Xavier (na fotce), který se jako autor podepsal pod pět branek svého týmu při výhře nad Japonskem v poměru 7:4. Xavier tak potvrdil oprávněnou nominaci do užšího výběru na nejlepšího hráče této sezony.

Japonci sice vedli ještě v polovině zápasu 4:3 po dvou gólech Gota a Ozua, ale tak jako Maročané nestačili svému soupeři v té druhé. Brazilci tak navázali na včerejší jasné vítězství nad výběrem USA a postoupili do semifinále.

Rusko počtvrté v semifinále

Tam jsou rovněž Rusové, kteří zvládli svůj zápas s USA 5:1. I bez Shaykova Eremeeva prokázali úřadující mistři světa svou sílu v obrané i útočné práci a svému soupeři nedali šanci. Již po první třetině, kterou Rusové vyhráli 4:0, bylo prakticky po zápase. O dva góly vítězů se postaral střelec Shishin. Rusové tak i při čtvrté účasti na turnaji postoupili ze základní části

Neúspěchem turnaj skončil pro domácí výběr. Hráči SAE podlehli v napínavém duelu Íránu 1:2, když rozhodující gól padl na začátku třetí třetiny po ráně Naderiho. Írán si tak uchoval postupové naděje a ve čtvrtečním utkání proti Maroku si oba týmy zahrají o poslední postupové místo. Kdo vyhraje, tak doplní Rusko, Portugalsko a Brazílii mezi čtveřicí nejlepších,

Portugalsko – Maroko 6:4

branky: 0-1: El Hamidy, min.11(1); 1-1: Madjer, min. 10(1); 1-2: El Hamidy, min. 8(1); 2-2: Be, min. 6(1); 2-3: Petrony (og), min. 8(2); 3-3: Coimbra, min. 7(2); 4-3: Belchior, min. 5(2); 4-4: El Hadaoui, min. 3(2); 5-4: Be, min. 2(2); 6-4: José Maria, min. 2(2).

Brazílie – Japonsko 7:4

branky: 0-1: Goto, min.1 (1); 0-2: Ozu, min. 0 (1); 1-2: Gabriel, min. 0 (1); 2-2: Bruno Xavier, min. 11 (2); 3-2: Bruno Xavier, min. 10 (2); 3-3: Goto, min. 9 (2); 3-4: Ozu, min. 5 (2); 4-4: Bruno Xavier, min. 5 (2); 5-4: Bruno Xavier, min. 11(3); 6-4: Sidney, min. 2 (3); 7-4: Bruno Xavier, min. 1 (3).

Rusko – USA 5:1

branky: 1-0: Shishin, min. 7 (1); 2-0: Krash, min. 3 (1); 3-0: Shishin, min. 2 (1); 4-0: Peremitin, min. 1 (1); 4-1: Morales, min. 11 (2); 5-1: Romanov, min. 0 (3).

SAE – Írán 1:2

branky: 0-1: M. Ahmadzadeh, min. 7(1); 1-1: Hassan Ali, min. 11 (2); 1-2: A. Naderi, min. 10 (3).