Intercontinental Cup: Nigérie postupila do semifinále

Dění třetího hracího dne v Dubaji, kde pokračuje Samsung Beach Soccer Intercontinental Cup, opět ukázalo, proč si získává plážový fotbal stále větší popularitu po celém světě. Běžela teprve čtvrtá minuta zápasu a světelná tabule ukazovala stav 3:2 pro Nigérii. Napínavé utkání Nigerijců s Japonskem nakonec skončilo vítězstvím zástupců afrického kontinentu v poměru 6:5. Fantastický výkon v dresu vítězů předvedl zejména Bartholomew Ibenegbu, který překonal obraný val soupeře hned čtyřikrát a výrazně tak přispěl svému týmu k vedení 4:2. Asami Kawazumasi sice našel na jeho čtvrtý úder rychlou odpověď a snížil na 3:4, na hřišti však začala zářit vycházející nigerijská hvězda Azeez Abu. Ten dvěma góly nasměroval své spoluhráče za postupovým snem, který však mohla zhatit případná výhra Švýcarů nad Brazílií. A Švýcaři k výhře opravdu směřovali a nad svým protivníkem vedli necelých pět minut před koncem zápasu 3:1. Jenže Brazilcům se podařil dokonalý obrat a po brankách tria Bruno Malias, Benjamin a Fernando Ddi se nakonec radovali z výhry 4:3. Do semifinále z této skupiny tak postupují Brazílie a Nigérie. Druhou skupinu opanovali Rusové, když neztratili v této fázi turnaje ani bod. Porazit je nedokázal ani domácí výběr, ale ani v tomto zápase nebylo od překvapení daleko. Ještě ve 34. minutě byl stav nerozhodný 2:2, Rusy ale zachránil úder Ereemeva. Kuriózní zápis si na svůj účet připsal domácí Ali Kamal, který se během necelé minuty dokázal trefit do branky soupeře, ale i do branky svého týmu. Vítězně se s turnajem loučí Tahiti, které porazilo USA 4:3. Cestu za cennou výhrou jim nezkomplikovalo ani vyloučení Taiaruie, které sice soupeř potrestal a vyrovnal v daný moment na 2:2, ale Tahiťané se nevzdali a pod vedením svého vůdce Zaveroniho si připsali druhé vítězství na velké mezinárodní akci pořádané BSWW.
Semifinálové dvojice:
Rusko – Nigérie
Brazílie – SAE

Nigérie – Japonsko 6:5
Branky:: 0-1: Asami, min. 10 (1); 1-1: Ibenegbu, min. 10 (1); 1-2: Asami, min. 10 (1); 2-2: Ibenegbu, min. 9 (1); 3-2: Ibenegbu, min. 8 (1); 4-2: Ibenegbu, min. 7 (2); 4-3: Asami, min. 7 (2); 5-3: Abu, min. 5 (2); 6-3: Abu, min. 10 (1); 6-4: Noda, min. 10 (3); 6-5: Komaki, min. 3 (3)

Tahiti – USA 4:3
Branky: 1-0: Bennet, min. 1 (1); 1-1: Feld, min. 10 (2); 2-1: Li fung Kuee, min. 7 (2); 2-2: Feld, min. 3 (2); 3-2: Zaveroni, min. 9 (3); 4-2: Naea Bennet, min. 2 (3); 4-3: Reyes, min. 2 (3)

Švýcarsko – Brazílie 3:4
Branky: 1-0: Valentin, min. 8 (1); 1-1: Fernando DDi, min. 3 (2); 2-1: Meier, min. 1 (2); 3-1: Stankovic, min. 4 (3); 3-2: Bruno Malias, min. 2 (3); 3-3: Benjamin, min. 1 (3); 3-4: Fernando DDI, min. 0 (3);

SAE – Rusko 2:3
Branky: 0-1: Gorchinskiy, min. 6 (1); 1-1: Hassan Ali, min. 7 (2); 2-1: Kamal, min. 5 (2); 2-2: Kamal, min. 5 (2); Eremeev, min. 2 (3)