Intercontinental Cup: Finále opět v rusko-brazilských barvách

Týmy Ruska a Brazílie si dnes zajistily postup do zítřejšího finále, dva největší favorité tak splnili svůj základní úkol a zítra se poperou o titul vítěze II. ročníku turnaje Intercontinental Cup. V úvodním semifinále si Rusové hladce poradili s Nigerijci, když je v cestě za vítězstvím nakopl skvělý vstup do utkání a vedení 3:0 již v páté minutě zápasu. Skóre otevřel svým druhým gólem na turnaji brankář Ippolitov, na kterého navázali tradiční střelci Shaykov a Shishin. Ibenegbu sice v sedmé minutě snížil na 1:3, ale Rusové byli k nezastavení a postupně se propracovali k náskoku až o sedm branek v poměru 9:2. K tomuto vedení nejvíce dopomohl Shaykov, který se střelecky prosadil hned čtyřikrát. Nigerijci v posledních minutách jen korigovali na konečných 9:4. Brazilci měli za sebou před semifinálovým zápasem tři výsledkově vyrovnané bitvy, kdy většinou zachraňovali výhru v poslední třetině. Tentokrát se však zdálo, že podobné problémy mít nebudou, když v 21. minutě zvyšoval Fernando Ddi již na 4:0. Brazilci se však nevyvarovali chyb a hráči domácího výběru SAE dokázali snížit necelé tři minuty před koncem na 3:4. Na kontaktní góly Karima však našel velmi rychlou odpověď Fernando Ddi a Brazilci nakonec postup uhájili výsledem 5:3.Rusko – Nigérie 9:4
Branky: 1-0: Ippolitov, min. 11 (1); 2-0: Shaykov, min. 9 (1); 3-0: Shishin, min. 7 (1); 3-1: Ibenegbu, min. 5 (1); 4-1: Eremeev, 1 (1); 5-1: Leonov, min. 8 (2); 6-1: Shaykov, min. 6 (2); 6-2: Abu, min. 2 (2); 7-2: Shaykov, min. 11 (3) ; 8-2: Eremeev, min. 7 (3); 9-2: Shaykov, min. 4 (3); 9-3: Ibenegbu, min. 3 (3); 9-4: Tale, min. 0 (3);

SAE – Brazílie 3:5
Branky: 0-1: Gil, min. 11 (1); 0-2: Fernando DDI, min. 2 (1); 0-3: Bruno Malias, min. 10 (2); 0-4: Fernando DDI, min. 3 (2); 1-4: Sidney (og), min. 1 (2); 2-4: Rashid, min. 10 (3); 3-4: Ali Karim, min. 2 (3); 3-5, Fernando DDi, min. 2 (3)