Intercontinental Cup: Rusové vládnou dál, ve finále smetli Brazilce

Jako ve zlém snu si museli připadat při sobotním finále Brazilci. Již po první třetině prohrávali 0:3 a ani v dalších minutách se jim střelecky nedařilo. Naopak zřejmě do růžova se před sobotním zápasem vyspal Egor Shaykov a sázel do sítě soupeře jeden gól za druhým. Střelecky se odmlčel až po svém čtvrtém gólu, to už byl stav zápasu 5:0. Po něm sice přišla rychlá odpověď, snížení na 1:5 v podání Fernanda Ddi, ale ruská mašina se nezastavila a po dalších trefách Shishina a Makarova už to vypadalo na hodně nečekaný debakl mnohonásobných světových šampionů. Brazilci sice ještě povstali a začali z náskoku svého velkého rivala pomaličku ukrajovat branku za brankou, ale drama se nekonalo a Rusové se radovali z výhry 7:4! Hrdina finále Shaykov byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje a jeho spoluhráč Bukhlitskiy byl oceněn trofejí pro nejlepšího brankáře. Cenu pro nejlepšího střelce si při slavnostním vyhlášení převzal Fernando Ddi, který v pěti zápasech skóroval celkem desetkrát. V boji o bronz mezi domácí výběrem SAE a Nigérií byla k vidění parádní přestřelka, ve které padlo dohromady patnáct branek. Ani jeden z účastníků tohoto zápasu si nedokázal vytvořit dostatečný brankový náskok, který by mu stačil k vítězství již v základní hrací době. O třetí pozici rozhodlo až prodloužení, ve kterém se jako jediný prosadil domácí Rami.o 3. místo: Nigérie – SAE 7:8
Branky: 0-1: Rashid, min. 10 (1); 1-1: Olawale, min. 7 (1); 1-2: Rashid, min. 10 (2); 2-2: Olawale, min. 7 (2); 3-2: Olawale, min. 6 (2); 3-3: Rashid, min. 5 (2); 4-3: Akor, min. 3 (2); 5-3: Olawale, min. 2 (2); 5-4: A. Ali, min. 0 (2); 6-4: Rami (vlastní), min. 11 (3); 6-5: Ali Karim, min. 10 (3); 6-6: Rami, min. 6 (3); 6-7: Adel, min. 5 (1); 7-7: Abu, min. 1 (3); 7-8: Rami, min. 2 (pr)

finále: Rusko – Brazílie 7:4
Branky: 1-0: Makarov, min. 7 (1); 2-0: Shaykov, min. 6 (1); 3-0: Shaykov, min. 0 (1); 4-0: Shaykov, min. 9 (2); 5-0: Shaykov, min. 3 (2); 5-1: Fernando DDI, min. 2 (2); 6-1: Shishin, min. 1 (2); 7-1: Makarov, min. 8 (3); 7-2: Fernando DDI, min. 6 (3); 7-3: Bruno Malias, min. 5 (3); 7-4: Andre, min. 0 (3);