Jakub Pekárek a Lukáš Trampota po titulu: Pocity? Hlavně úleva. Oslavy budou asi dlouhé

Po dvou letech se zase vrátili na mistrovský trůn. Slavia ovládla letošní ročník Fortuna Beach Soccer League a mohla slavit svůj třetí titul v historii. „Emoce po vítězství jsou krásný,“ povídal krátce po finále LUKÁŠ TRAMPOTA, autor vítězné branky na 5:4 v prodloužení proti Villagers. „Oslavy budou asi dlouhý,“ rozesmál se JAKUB PEKÁREK, další z velkých opor týmu, který byl zároveň vyhlášen nejlepším hráčem ligy.

Už je to celkem paradox. Od roku 2018 si český titul mezi sebou pravidelně přehazují hráči Bohemians a Slavie. Rok 2018: Bohemians, 2019: Slavia, 2020: Bohemians, 2021: Slavia, 2022: Bohemians, 2023: Slavia. „Je celkem vtipný, jak se to pravidelně střídá, už to asi nebude náhoda,“ uvedl Lukáš Trampota.

Letos se nicméně poprvé za šest let oba týmy spolu neutkaly ve finále, nýbrž už v semifinále. Mohla za to nepovedená základní část v podání „sešívaných“, kteří nastupovali v hodně oslabené a poslepované sestavě. Nakonec mohli být rádi za postup ze 4. místa. „Postoupilo se do Final Four, což byl cíl. Základní část se vlastně povedla, i když nebyla úplně ideální. Final Four je Final Four, tam se může stát cokoliv,“ zmínil nejlepší český plážový fotbalista z posledních tří let.

„Ta osa se celá rozpadla. My dva jsme nebyli, nebyl Dan Valeš, nejlepší střelec a nejlepší hráč za poslední dva tři roky. Nebyl ani Filip Jeřábek, který taky dřív patřil do reprezentace. Lepili to kluci, kteří to dřív ani nehráli, takže si myslím, že ve finále to bylo úspěšný, protože postoupili a stejně bychom tu Bohemku museli porazit. Dostali jsme ji už v semifinále, okej, no problem, vyhráli jsme, nazdar,“ přidal se s osobitým způsobem odpovědi Jakub Pekárek.

Očekávané semifinále mezi Bohemians a Slavií přišlo v sobotu na řadu jako úplně první zápas, hrálo se už od devíti hodin. A už tradičně šlo o velkou bitvu se vším všudy. „S Bohemkou to takhle bude vždycky. Ty zápasy jsou každý rok podobné, vždycky tam jsou emoce a nějaké sporné momenty. Tenhle rok to nebylo jiný,“ říkal Lukáš Trampota.

„Klokani“ sice otevřeli skóre zásluhou Olivera Romriga, ještě do první přestávky ale šťastně za pomoci tyče srovnal právě Lukáš Trampota. Do vedení poslal Slavii zkraje druhé části hry Dominik Andrle a těsný stav dokázali „sešívaní“ držet až do závěru, v 35. minutě navíc Jakub Pekárek přidal parádními nůžkami gól na 3:1 a s postupem už neudělalo nic ani snížení Davida Radosty.

„Ten zápas je vždycky jako by hezkej, protože jsou to dva nejlepší týmy tady, ale zároveň nechutnej, protože je to prostě rvačka na hřišti o každej souboj, o každej balon. Ve finále většinou rozhodne jeden gól, což se zase stalo. Dneska jsme to byli my, příště to můžou být zase oni. Je to každý rok padesát na padesát,“ dodal k semifinálové bitvě Jakub Pekárek.

Nejtěžší překážka byla pryč, ve finále ale Slavia narazila na další silný kalibr. „Vesničany“ z Uherského Hradiště ve Final Four táhl peruánský reprezentant Billy Velezmoro. „Neříkám, že ty kluci neudělali progres, hrají hezky, ale klíčový byl přesně tenhle hráč, na kterého to házeli. Myslím si, že jsme ho dobře pokrývali, sice nám dal hattrick, ale to takový hráč dá asi v každém zápase nebo já nevím… Byl fakt skvělej, musím uznat,“ smekl Jakub Pekárek.

Billy Velezmoro otevřel skóre finále, Lukáš Trampota s Jakubem Pekárkem nicméně ve druhé třetině obrátili stav na stranu Slavie. Vlasatý Jihoameričan, který okouzlil všechny fanoušky v Beach-aréně, nicméně znovu srovnal a následně Villagers v závěru dotáhli dvoubrankové manko a poslali zápas do prodloužení.

„Dělal nám velké problémy, zatápěl nám solidně. V prodloužení se naštěstí nějak stáhnul dozadu, takže nám trošku otevřel možnosti a my to aspoň jednou využili,“ všiml si Lukáš Trampota, že Billy Velezmoro v nastaveném čase hrál spíše v defenzivní pozici. Hvězda Slavie pak po minutě prodloužení vstřelila vítězný gól. „Spíš to byla úleva, než nějaká obrovská radost. Vnímali jsme to tak, že finále musíme urvat. Že je to zápas, který musíme vyhrát,“ doplnil.

Podobně to cítil i Jakub Pekárek, vyhlášený nejlepším hráčem letošní sezony Fortuna Beach Soccer League: „Pocity? Hlavně úleva, nebo… Můžu teď klidně spát, protože jsme tam, kam patříme. Dostali jsme se tam tvrdou prací. Porazili jsme jeden z nejlepších týmů, co tady je, tedy Bohemku v semifinále. A finále jsme uhráli, dali jsme o gól víc. Jsme tam, kde máme být, protože lvi žerou první, a to jsme my.“

V sobotu samozřejmě rovnou proběhly oslavy. „Asi budou dlouhý,“ rozesmál se Jakub Pekárek. „Oslavy má na starosti Daniel Valeš. Uvidíme, jak to vymyslí a co vymyslíme všichni ostatní,“ doplnil Lukáš Trampota.

Opory Slavie i reprezentačního týmu zároveň nezapomněly pochválit organizační tým za přípravu celého Final Four. „Musíme jim určitě poděkovat, protože to tady bylo fakt super, odvádí dobrou práci,“ vysekl Jakub Pekárek. „Aréna se připravila krásně, pro diváky to bylo nádherný. Myslím, že se to moc povedlo,“ doplnil Lukáš Trampota.