Jakub Pospíšil: Máme skvělý tým a skvělou partu

beach soccer

Dlouho se Cinda Teamu v sezoně nedařilo. Série osmi porážek v řadě nevěštila nic dobrého, ale závěr základní části pražské Ladronka ligy ukázal, že bude nutné s tímto týmem jednoznačně pro příští roky počítat. Výhry Cindy nad Malou Stranou (6:4) a nad Beach Polabím (8:2) jsou toho důkazem. Cinda se konečně sešla v početnější sestavě a navíc se v jejím dresu objevilo několik nováčků, kteří hře výrazně pomohli. Střeleckým objevem se stal Jakub Pospíšil (na fotce ve žlutém dresu). Jeho osm branek v posledních dvou kolech zaujalo. Hráče, který se aktuálně připravuje na start pražského přeboru v dresu Kralovic, jsme vyzpovídali po skončení plážové sezony.

Jak jste se dostal k plážovému fotbalu?
Paradox. K plážáku mě přivedl můj vlastně soupeř/kamarád z jiného fotbalu. Nabídl mi to a já přijal.

Věděl jste o plážovém fotbale ještě před tím, než jste byl osloven?
Ano věděl. Občas jsem viděl nějaký medailonek v televizi. Obdivoval jsem technickou vyspělost hráčů, kterou si myslím moc nedisponuji. Mám jiné přednosti.

A jaké to jsou?
Rychlost a dynamika. Moc dobře o sobě vím, že na techniku a „hračičky“ s balonem jsou u nás jiní hráči. Já mezi ně však nepatřím.

Kdo platí v Cindě za největší techniky?
Tak já mám pocit, že všichni okolo mne. Jinak za velmi technicky vyspělého hráče považuji Martina Kopeckého.

V posledním kole jste převálcovali Beach Polabí 8:2, které hrálo ještě o postup do další fáze soutěže. V čem jste je dokázali předčit?
Taktika, trpělivost a řekl bych i koncentrace. Kvalitně odvedený výkon všech na hřišti a hlavně proměněné šance. To jsou podle mne faktory, které utkání rozhodly.

V posledních dvou zápasech jste vstřelil osm branek, to je úctyhodná bilance. Mě však hlavně zaujalo, že jste většinu (sedm) branek dal v poslední třetině? Čím to?
Zadařilo se. Že to je až k závěru zápasu, jsem si nevšiml. Bude to relativně dobrou fyzickou kondicí, díky kvalitní přípravě co absolvuji nyní v klasickém fotbale. A řekl bych, že i v můj prospěch hraje postava, kterou mám a díky které je můj pohyb v písku možná snazší. Dalším faktorem jsou skvělí spoluhráči a možná i zjednodušení hry v závěru, kdy člověk pochopí, že nelze vést míč jako v klasickém fotbale a je lepší akci na menším prostoru na relativně velké branky a při nevyzpytatelném odskoku zakončit střelou. Nesmím však zapomenout na štěstí, které mám i při skórování některých gólů.

Budete chtít v plážovém fotbale pokračovat?
Věřím, že snad budu i na další utkání přizván a rád se zúčastním. Je to jiné než klasický fotbal, hlavně při soubojích. Ale je to o zvyku. Máme skvělý tým se skvělou partou kluků, takže nevidím důvod, proč bych nechtěl.