Jdeme do Ruska s cílem postoupit, říká kapitán Filip Vyhnal

Filipe, s jakým cílem vyrážíte do Ruska?

Pro nás všechny je cíl jasný, a to postoupit ze základní skupiny. Myslím si, že máme na to se poprat o dobrý výsledek s Polskem o postup z 2. místa a tím pádem si zaručit přijatelnějšího soupeře v Playoff.

Čekají na Vás nároční soupeři. Ať už Itálie, Polsko nebo Kazachstán. Co je zapotřebí udělat pro to, abyste se dokázali prosadit?

Musíme prodat vše, co jsme do teď natrénovali. Využít především laufu Slávistů podpořený výkonem zkušenějších hráčů. Bude zapotřebí bojovat, hrát plážák a co nejvíce držet balon.

Ještě před pár dny se většina z hráčů představila na Ladronci při Final Four FBSL. Máte před kvalifikací na MS dostatek času na to, abyste vyladili formu před pátečním prvním zápasem?

Času máme pořád dost. Všichni, co tu jsme, jsme odehráli spoustu zápasů. Jsme rozehraní a zároveň odpočatí, takže ideální stav před turnajem.

Kromě zápasů kvalifikace o MS čeká na hráče také zajímavý program, který si připravil partner reprezentace Pražačka. Je to zajímavé zpestření. Jak moc se na takový zážitek těšíte?

Zpestření to samozřejmě je. Na jiných turnajích bývá formát hotel-hřiště-hotel. Tentokrát poznáme něco nového. My ale jedeme do Mosky hlavně hrát plážák a chceme odtud odjíždět s dobrým pocitem a výsledkem!