Trenér U21 Michael Lukič a kapitán Tomáš Urban hodnotí Talent Cup 2019

Michael Lukič

Michale, jak hodnotíš uplynulý Talent Cup 2019 v Maďarsku?

V Budapešti v Lupa Beache, kde se turnaj konal, je nová bašta beach socceru na Evropské úrovni. Tamější zázemí splňuje veškeré nároky mezinárodních turnajů a zápasů. Naše 4. místo na takovém turnaji není žádné zklamání. Jeli jsme na Talent Cup především pro to, abychom nasbírali zkušenosti a při shodě náhod jsme klidně mohli odjíždět s medailí na hrudi. V útočné fázi jsme se dostali k několika dobrým šancím, ale chyběl nám především klid v koncovce a trochu toho štěstí. Co se týká obranné činnosti, tak tam vidím oproti předešlým zápasům velké zlepšení. Hráli jsme proti týmům, které disponují velkou kvalitou a herně jsou na vyšší úrovni.  Pro nás to byla velká škola, a především sbírání zkušeností. Do Maďarska jsme odjížděli s nejmladším týmem ze všech, což se nakonec projevilo. Do budoucna to ale bude naším velkým plusem.

Kterého zápasu nejvíc lituješ?

Mě osobně mrzí především prohra 2:0 s domácím Maďarskem. Maďaři rozhodně nebyli lepším týmem. Dali ale dva góly, a to rozhodlo.

Kterému z tvých svěřenců se turnaj povedl nejlépe?

Našimi velkými oporami byli Doležal a Kubišta. V týmu jsme měli hned čtyři nováčky, konkrétně Habla, Tomaštíka, Janíka a Žůrka. Ostatní odehráli turnaj tak, jak jsem očekával. Nikdo z hráčů rozhodně nezklamal. V týmu navíc panovala po celou dobu dobrá nálada, takže si myslím, že do budoucna máme na čem stavět.

Co podle tebe chybělo k tomu, aby kluci dosáhli lepšího výsledku?

Velká škoda byla především neúčast Andrleho a Bartla. Do hry by se určitě dostavil větší klid a zkušenosti. Největší problém jsme měli právě v zakončení. Měli jsme několik dobrých příležitostí, ale v koncovkách chyběl klid a především štěstí.

Jaký program teď čeká reprezentační U21?

V nejbližší době nás žádné zápasy nečekají. Ale v plážovém fotbale nikdy nevíte, co se stane. Uvidíme, třeba se domluvíme na přátelském utkání nebo účasti na nějakém mezinárodním turnaji. Potřebujeme posbírat co nejvíce herních zkušeností.

Tomáš Urban

Tomáši, v Maďarsku na Talent Cupu jsi zastával funkci kapitána. Co to pro tebe osobně znamená?

Být kapitán je vždy velká odpovědnost. Na Talent Cupu v Maďarsku se trenér rozhodl, že funkci kapitána budu dělat já. Jsem vždy rád, když si takovou poctu mohu zasloužit. Doufám, že jsem nezklamal.

Jak hodnotíš uplynulý turnaj?

Výsledkově to pro nás nebylo povedené. Na druhou stranu musím říct, že hrou jsme se soupeřům více než vyrovnali. V prvním zápase s Maďarskem to byl velmi vyrovnaný zápas. Bohužel, šťastnějším byl nakonec soupeř. Ani se Španělskem jsme nesehráli špatné utkání, i když v tomto zápase byl soupeř lepší. Nejpovedenější utkání jsme ale sehráli s Polskem. Tam jsme, podle mého názoru, byli lepším týmem. O vítězi rozhodlo to, že jsme nedokázali proměnit šance, kterých jsme měli určitě víc, než soupeř. Naopak dostáváme zbytečné góly z takových pološancí.

Na Talent Cupu se představilo také několik nováčků. Jak zapadli tito hráči do týmů?

Určitě to byla posila. Myslím si, že zapadli bez problému a stali se platnou součástí týmu.