Jedeme si pro co nejlepší výsledek

Reprezentační trenér žen Zdeněk Sláma připravujeme své svěřenkyně na zápasy Euro women´s Cupu 2019 v Portugalsku. Do turnaje vstoupí holky v sobotu ráno utkáním se Španělkami a odpoledne potom se Švýcarkami. „Soupeřky jsou silné, ale my chceme vyhrát,“ říká.
Reprezentace žen na turnaji Beach Games 

Zdeňku, Women´s Euro Beach Soccer Cup 2019, další velký turnaj v letošní sezóně. S jakými ambicemi do něj vstupujete?

Ve Španělsku jsme si dokázali, že můžeme hrát s každým a chtěli bychom na to navázat. Víme, že soupeřky jsou silné, ale do každého zápasu dáme vše a budeme chtít vyhrát.

Jak náročné bylo dát dohromady nominaci na turnaj?

Nominace se mi trochu ulehčila, protože Kája Dlouhá odjela a Míša Jablončíková je stále zraněná. Navíc druhá gólmanka přestala chodit, takže jsem nominoval devět hráček a jednu brankářku.

V sobotu se ráno utkáte nejprve se Španělskem a odpoledne potom se Švýcarskem. Oba soupeři patří do světové špičky. Jak náročné bude sehrát oba zápasy a uspět s takovými týmy v jeden den?

Nechápu rozlosování. Původně jsme měli hrát každý den jeden zápas. Bude to tedy hodně náročné. Přesně na to jsme dojeli ve Španělsku. Ale holky na sobě zamakaly a jsou lépe připravené.

Bude před vstupem do turnaje ještě čas vypilovat taktické věci?

Máme před startem turnaje čas ještě dva tréninky, ale připravovali jsme se dost. Budeme na nich určitě zkoušet nějaké nové věci.

Budou mít holky kromě zápasů nějaké osobní volno na výlet a poznávání Portugalska?

Ve čtvrtek máme trénink dopoledne a pak budou mít holky volno. V pátek už začne turnaj, tak bude trénink ráno. Odpoledne se půjdeme podívat na zápasy a v sobotu to pro nás vypukne. Držte nám palce!