Portugalské prokletí z letošního roku nezlomila ani reprezentace žen

Uplynulý víkend bojovala reprezentace žen ČR na Euro Women´s Cupu 2019 v portugalském Nazaré. Ve skupině „B“ se proti sobě postavily výběry Švýcarska, Španělska a České republiky. Úvodní duel ve skupině obstaraly už v pátek Španělky a Švýcarky. Vyrovnanou bitvu rozhodl až nastavený čas, ve kterém se jednou prosadily Španělky a mohly tak slavit výhru 5:4.

Náročný sobotní den odstartoval pro náš výběr v 9:15 hodin utkáním proti Švýcarkám. Vyrovnaný duel vydržel až do druhé třetiny, ve které se soupeřkám od Helvétského kříže podařilo odskočit o 2 branky. Ve třetí třetině se už náš výběr nedokázal prosadit a z úvodního utkání tak byla prohra 3:6.

Od 17:00 hodin čekalo na Češky utkání o postup, ve kterém nastoupily proti Španělsku. Po bezbrankové první třetině se v té druhé doslova roztrhl s brankami pytel. Šťastnější však byl soupeř, který se dokázal prosadit hned čtyřikrát, oproti dvěma našim zásahům. Třetí třetinu obohatila pouze branka do České sítě, a tak na výsledkové tabuli svítilo konečné skóre 2:5. Poslední místo ve skupině znamenalo pro náš výběr utkání o 5. místo, ve kterém došlo na nedělní souboj s Nizozemskem.

Bojovný výkon z obou stran vyšel výsledkově lépe soupeřkám, které se tak mohly radovat z vítězství 6:5, když k lepšímu výsledku nepomohl ani mohutný nápor Češek ve třetí třetině. Třetí prohra tak znamenala pro reprezentaci žen ČR celkové 6. místo.

Kompletní výsledkový servis z Euro Women´s Cupu 2019 v Portugalsku najdete zde:

https://www.beachsoccer.com/events/women-s-euro-beach-soccer-cup-nazare-2019