Kalendář BSWW na sezonu 2022. Co čeká české reprezentace?

Venku už je to zase na tričko a kraťasy. Co to znamená? Přichází léto a s ním se samozřejmě naplno rozjíždí nová sezona plážového fotbalu! Beach Soccer Worldwide nedávno zveřejnila kalendář pro rok 2022. Ženská reprezentace se už tradičně představí na WEBSL a letos také na World Games. Tam se představí i muži, které navíc už v květnu čeká turnaj BSWW Tour v Estonsku.

Jako první půjdou do akce muži, a to už ve druhé polovině května. Od 20. do 22. května se v estonském městě Parnu odehraje turnaj BSWW Tour. Češi změří síly s domácím výběrem, Lotyšskem a Dánskem.

Tým trenéra Martina Dlouhého by měla následně čekat základní fáze Euro Beach Soccer League. Ta je zatím v plánu na konci července (27. – 31.). Stejně jako loni se měl turnaj hrát v moldavském Kišiněvě. Vinou problematické situace na východě Evropy je nicméně velmi pravděpodobné, že se minimálně místo konání ještě změní…

Jak mužskou, tak ženskou reprezentaci pak na přelomu srpna a září čekají World Games. V italské Catanii se bude hrát od 29. srpna do 4. září.

První letošní turnaj odehrají naše holky v portugalském Nazaré, kde je od 30. června do 3. července na programu základní fáze Women´s Euro Beach Soccer League. Superfinále je pak v plánu od 6. do 11. září, tedy hned po World Games, v Itálii.

Premiérový turnaj by si měl odbýt také trochu pozměněný reprezentační tým juniorů. Výběr do 20 let, který vede Michal Lukič, by se mohl dočkat svého turnaje v říjnu v Itálii. Detailnější informace k tomu ale zatím nejsou.