V pražské Beach-areně se pískalo. Seminář rozhodčích vedl zkušený Libor Kaštánek

Český plážový fotbal má za sebou další akci. V sobotu 23. dubna se v pražské Beach-areně na Radlické ulici konal seminář rozhodčích pod vedením zkušeného mezinárodního sudího Libora Kaštánka. Dorazilo celkem pět nových sudí, kteří absolvovali teoretickou i praktickou část a získali certifikát o účasti.

Rozhodčí jsou důležitou součástí každého zápasu v plážovém fotbalu. Od května do srpna mají možnost rozhodovat mezinárodní zápasy, které se konají v České republice, zápasy nejvyšší soutěže Fortuna Beach Soccer League, Českého poháru a Mistrovství republiky. Nejlepší rozhodčí mají možnost se dostat i na listinu FIFA, stejně jako je tomu u fotbalu či futsalu.

Na sobotní seminář, který se konal přímo v Beach-areně na Radlické ulici v Praze, dorazilo celkem pět nových rozhodčích. Kurz vedl zkušený sudí Libor Kaštánek, který je právě na zmíněné listině FIFA. Dopoledne proběhla teoretická část, odpoledne praktická. K té pomohli i juniorští reprezentanti, kteří suplovali herní situace.

Každý z nových rozhodčích (Jiří Ševčík, Tomáš Nejedlý, Milan Jandek, David Sabuka, Luboš Pravda) obdržel certifikát o účasti.