Když se ozve sám Madjer… Reprezentaci čekají přípravné zápasy v Portugalsku!

Jsou nabídky, na které existuje jen jedna odpověď: ANO! Jedna taková před týdnem přistála českému plážovému fotbalu. Přišla z Portugalska, od samotného Madjera, který pozval mužský národní tým ke dvěma přípravným duelům. A tak se vše dalo dohromady, v rychlosti vše potřebné zařídilo a už v neděli vyráží výběr trenéra Martina Bočka do portugalské Almady. Utkání se budou hrát v úterý (18:00) a ve středu (15:00).

Česká reprezentace si tak výrazně zpestří přípravu na novou sezonu, která zatím probíhala v rámci tréninků a kempů v kryté hale v pražském Radotíně. Před blížící se kvalifikací na mistrovství světa se národní tým utká s aktuálně nejlepším týmem světa podle žebříčku BSWW, což je pro český plážový fotbal ohromná čest.

V portugalské nominaci sice chybí nejlepší hráč světa za loňský rok Be Martins i jeho bratr Léo. Řada dalších hvězd včetně brankáře Elintona Andradeho, Jordana Santose či Ruie Coimbra ovšem nechybí. Před týdnem se v Portugalsku na obdobném přátelském dvojzápase představili Poláci, kteří na portugalských plážích padli 6:8 a 4:11.

Národní tým se s Portugalskem zatím utkal třikrát a vždy prohrál. Naposledy v roce 2019 při turnaji BSWW Tour v Číně 4:10.

Češi vyrazí do Portugalska s deseti hráči složenými výhradně z dvou nejlepších českých týmů – Bohemians a Slavie. Jediným nováčkem je Zdeněk Sonntag z BS Villagers Uherské Hradiště, který nahradil nemocného Filipa Vyhnala. Zápasy se odehrají na Costa da Caparica, pláži u města Almada, které se nachází v lisabonské aglomeraci. V úterý se bude hrát od 18 hodin českého času, druhý den od 15 hodin. Obě utkání by měla vysílat portugalská televize.

Program českého týmu:

Neděle 12. března: odlet z Prahy do Lisabonu (18:55)
Pondělí 13. března: trénink
Úterý 14. března: první zápas proti Portugalsku (18:00)
Středa 15. března: druhý zápas proti Portugalsku (15:00)
Čtvrtek 16. března: návrat do Prahy

Nominace českého týmu:

Jan Bártl (BS Slavia Praha)
Patrik Malina (BS Bohemians Praha 1905)
Dominik Andrle (BS Slavia Praha)
Marek Borovička (BS Bohemians Praha 1905)
Miloslav Klíma (BS Bohemians Praha 1905)
Andy Körtvélyeši (BS Bohemians Praha 1905)
Jakub Pekárek (BS Slavia Praha)
David Radosta (BS Bohemians Praha 1905)
Roman Hemzáček (BS Bohemians Praha 1905)
Zdeněk Sonntag (BS Villagers Uherské Hradiště)

Realizační tým:
Šéftrenér: Radim Nečas
Trenér: Martin Boček
Trenér brankářů/vedoucí: Tomáš Věneček
Fyzioterapeut: Rastislav Žitňan