Kvalifikace MS: A jedeme dál, Češi zvítězili i nad Ázerbájdžánem

beach soccer

Český tým v sobotu odpoledne navázal na senzační vítězství s Německem a porazil i Ázerbájdžán. Znamená to, že v závěrečném dni evropské kvalifikace o postup na MS bude hrát o páté místo a tedy pozici prvního náhradníka.

Utkání bylo odvetou za nedávné střetnutí obou celků ve finálovém turnaji Evropské ligy, kde Ázerbájdžán sebral Čechům naději na finále a sám později postoupil do elitní divize. V Jesolu to však tým trenéra Chalupy svému soupeři vrátil.

Za vítězstvím nasměroval mužstvo Kovařík, když propálil gólmana ze středu hřiště. Soupeř dokázal do přestávky snížit, ale ve druhé části získali Češi rozhodující náskok. Nejprve vstřelil svůj šestý gól v kvalifikaci z penalty Salák a po něm chytře přehodil gólmana Chalupa. Škoda jen, že branka Vyhnala přišla těsně po siréně, oznamující konec třetiny. Náskok mohl být ještě lepší.

Takhle se ještě jednou Ázerbájdžán dostal na kontakt, ale Kovařík svým druhým gólem rozhodl, že Češi ani v sobotu neodejdou s prázdnou. Na našem vítězství už nic nezměnila ani poslední korekce soupeře z trestného kopu, a tak mohla radost propuknout na plno.

„Nakopl nás včerejší týmový výkon, ale zároveň jsme tam nechali spousty sil, které dnes chyběly. Přesto jsme opět dokázali, že týmový duch dokáže hodně. Hráli jsme opět výborně v defenzívě a čekali na ofenzívní výpady. Podařilo se nám jako prvním skórovat a poprvé jsme neprohrávali, to nám také hodně pomohlo. Vedení jsme v závěru udrželi a vrátili Ázerbájdžánu porážku z Catanie, což čerství účastníci divize A těžce nesli,“ komentoval zápas brankář Petr Víšek.

Český tým tedy bude v neděli hrát od 15.15 hodin s Ruskem o konečné páté místo a už teď je jisté, že se stane největším překvapením celé evropské kvalifikace.

Vždyť až za námi skončí například čerství mistři Evropy Ukrajina, nebo takové fotbalové velmoci, jako Francie, Španělsko, Německo, či Bělorusko nebo Maďarsko.

ČR – Ázerbájdžán 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Branky ČR: Kovařík 2, Salák, Chalupa.
ČR: Víšek, Hájek – Kovařík, Fürbacher, Hulina, Chalupa, Salák, Vyhnal, Huráb, Klíma, Mižár.