Kvalifikace MS: Na závěr statečně s druhým týmem světa

beach soccer

S posledními zbytky sil, s velkým sebezapřením, ale zároveň pyšní na to, co dokázali. S tím vším nastoupili čeští reprezentanti do závěrečného duelu evropské kvalifikace o postup na mistrovství světa proti druhému týmu světového žebříčku Rusku. Pátou příčku nakonec získal favorit, ale přesto se vracejí naši kluci domů spokojení.

Sedmý zápas v sedmém dni už byl hodně o psychice. Většina týmu strávila v Itálii tři týdny a pro nás nezvykle horké podnebí sebralo spoustu sil. Do toho potkali kluci v turnaji šest top týmů.

Ten poslední v neděli odpoledne. Týmu Ruska patří druhá příčka ve světovém žebříčku a svůj zápas proti Čechům zvládl. Už v první třetině se dostal do dvougólového vedení, které už nepustil.

Jediný úspěch českého týmu zaznamenal ve druhé třetině Vyhnal, který tak na třetí pokus (proti Německu byl jeho gól označen jako vlastní, proti Ázerbájdžánu přišel vteřinu po siréně) konečně zaokrouhlil svou reprezentační bilanci na dvacet zásahů.

Češi si vytvořili několik dalších příležitostí a střel, ale další zářez na svou pažbu si už nepřipsali.

V evropské kvalifikaci o postup na MS tak obsadili konečné šesté místo, což mnohonásobně převyšuje původní cíle. Jde opravdu o mimořádný úspěch české plážové kopané.

ČR – Rusko 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Branka ČR: Vyhnal.
ČR: Víšek, Hájek – Vyhnal, Huráb, Kovařík, Mižár, Salák, Chalupa, Fürbacher, Hulina, Klíma.

Pro český tým se jednalo o poslední mistrovské utkání letošní sezony. Po příletu do republiky připravíme pro náš web rozhovory. Moc děkujeme všem fanouškům za podporu!